14.4 C
Priština
More

  Pasta më e shtrenjtë në botë

  spot_imgspot_img

  Restoranti „Bice“ në Njujork, këto jave feston 25 vjetorin e hapjes, dhe për këtë rast ka përgatitur një specialitet të shtëpisë – pastën më të shtrenjtë në botë! Në të vërtetë, kjo pastë servohet në pjatën e praruar me ar, të cilën e ka dizajnuar Gianni Versace, dhe ky koleksion është i limituar.

  Ushqimi përbëhet nga pastat shtëpiake tagliolini, dy kilogram karavidhe (lobster) të fteskët dhe kerpudha tartuf të zinj grimcuar në rende. Çmimi i porcionit për një person është simbolik: 2013 dollarë.

  Pas ngrënies, si bonus klientët marrin me vete pjatën e dizajnuar nga Versace.

  Pamje nga restorani „BICE“ në New York

  Foto: www.nycgo.com

  Pjata e dizajnuar nga Versace, te cilen e marrin klientet pas ngrenies se ushqimit.

  Foto: www.dailymail.co.uk

   

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...