-5.1 C
Priština
-0.9 C
Zürich
More

  Pagjumësia e vazhdueshme

  spot_imgspot_img

  Keni gjumë jo të rehatshëm prandaj ju mundoheni që të “shëroheni” me ndihmën e një pije alkoolike të mbrëmjes! Praktikë e gabuar.

  Rreziku i mundshëm: ndërsa ajo ju ndihmon që të flini, alkooli në fakt e prish gjumin, dhe ju pengon që të pushoni mirë gjatë natës. Përveç kësaj, pagjumësia është shkaktuar shpesh nga depresioni ku alkooli vepron si një qetësues, dhe në këtë rast ai nuk zgjidh asgjë.

  Çfarë thonë mjekët: mbështetja në alkool është kundërproduktive në afat të gjatë dhe mund të bëheni i varur. Nëse ju dyshoni se depresioni është shkaku i problemeve tuaja të gjumit, kërkoni ndihmë profesionale. Kur filloni me kohë me psikoterapi ose metoda të tjera për të luftuar pagjumësinë, dhe nganjëherë ilaçet nuk janë të nevojshme.
  /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...