1.3 C
Priština
More

  Një listë me ushqime që ju i fusni në frigorifer por bëni gabim

  spot_imgspot_img

  Domatet

  Humbasin shijen dhe cilësinë

  Shalqini

  Humbet antioksidantët

  Patatet

  Bëheni si me rërë, gjë që ndikon në shijen e tyre

  Qepët

  Zënë myk dhe squllen

  Kafeja

  Humbet shijen dhe absorbon aromat e ndryshme në frigorifer

  Hudhra

  Ju dalin filiza dhe myken

  Alkooli Duhet ruajtur në temperaturën e dhomës

  Mjalti

  Në frigorifer mjalti kristalizohet dhe bëhet më i trashë shumë më shpejt

  Salca pikante

  Shumica prej tyre mund të ruhen në dollap deri në 3 vjet

  Buka

  Bëhet e thatë dhe nuk qëndron aq e freskët sa mendoni ju.

  Borziloku

  Fishket dhe absorbon aromat e mjedisit përreth

  Burimi: Buzfeed

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...