2.2 C
Priština
More

  Ndryshimet e fytyrës zbulojnë problemet me shëndetin!

  spot_imgspot_img

  Sipas mjekësisë së lashtë kineze, lëkura si organi më i madh mund të jetë treguesi i parë i sëmundjeve të organeve të caktuara si dhe të shprehive të këqija. Nëse vëreni disa nga ndryshimet e mëposhtme të fytyrës, është koha që të interesoheni për shkaqet dhe të zgjidhni problemin.

  Balli- fshikëza dhe zorra e hollë

  Ndryshimet: Puçrra dhe lëkurë e yndyrshme

  Shkaku: Ushqim shumë i yndyrshëm që ngadalëson tretjen, alkool, stres dhe sheqer i tepruar.

  Mes vetullave- mëlçia

  Ndryshimet: Akne dhe lëkurë e yndyrshme

  Shkaku: Punë e mundimshme e lukthit për shkak të tretjes së dobët, konsum i tepruar i mishit të kuq, alergjia ndaj disa përbërësve të ushqimeve.

  Sytë dhe nën sytë- veshkët

  Ndryshimet: Lëkurë e errët, kapilare, zymtësi dhe ënjtje

  Shkaku: Duhani, alkool i tepërt, qarkullim i dobët, vështirësi të zemrës.

  Hunda- zemra

  Ndryshimet: Puçrra, njolla, lëkurë e yndyrshme

  Shkaku: Qëndrim i stërgjatur në ambiente të mbyllura, ajër i ndotur, qarkullim i dobët, tension i lartë i gjakut, fryrje.

  Faqet- mushkëritë dhe veshkët

  Ndryshimet: Zbehje, puçrra, njolla…

  Shkaku: Duhani, sasi të mëdha të stresit, ushqim jokualitativ, konsum i tepërt i sheqerit.

  Buzët dhe mjekrra- barku

  Ndryshimet: Puçrra, njolla të zeza, zbehje e lëkurës

  Shkaku: Ushqim i yndyrshëm, sasi të mëdha të sheqerit, kofeinë dhe alkool, gjum i pamjaftueshëm, stres./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...