-5.6 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Mjeku thotë: Mos i puthni fëmijët në buzë!

  spot_imgspot_img

  Jemi të sigurtë se kjo gjë do të shkaktojë debat: Një mjek deklaron se puthja e fëmijës suaj në gojë është përtej kufijve. Mund të jetë mënyra juaj se si tregoni afeksion mirëpo mund të jetë edhe tepër seksuale. Pasiqë goja është zonë erogjene, puthja në buzë mund të jetë stimuluese madje edhe konfuze, sepse fëmijët do të mund ta përziejnë me aktivitetin romantik ndërmjet prindërve.

  Nëse nëna puth në buzë babanë dhe e kundërta, çfarë do të mendojë një fëmijë kur puth njejtë prindërit?

  Për këtë çështje një psikolog nuk pajtohet dhe argumenton se është diçka e padëmshme. Ai thotë se nuk ka arsye të mendohet se një veprim i tillë do të shkaktonte konfuzion tek fëmija. Kjo do të ishte njejtë sikurse të thonim se dhënia gji është konfuze, disa njerëz do të mund të kundërshtonin por një puthje në buzë është e padëmshme sikurse një masazh në shpinë.

  Çfarë mendoni ju?/kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...