10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Metodë kineze për leximin e fytyrës: Si të shikoni dhe të dini nëse ju mashtron!

  spot_imgspot_img

  A është e mundur për të gjetur nëse i dashuri juaj ju tradhton, vetëm duke e shikuar atë? Hulumtimet e fundit kanë treguar se femrat mund të përjetojnë pabesinë seksuale me vetëm një shikim nga tre sekonda në fotografinë e mashkullit me të cilin ata janë në lidhje, thotë seksologu i mirë-njohur Tracey Cox.

  Duke përdorur metodën e lashtë kineze për leximin e fytyrave dhe sinjaleve në të folurit e trupit, hulumtuesit e kanë bërë një portret të një mashkulli të pabesë. Ja si duket tradhëtari seksual.

  ËSHTË I GJATË
  Meshkuj më të shkurtër kanë nivele të ulëta të testosteronit, penisi nuk e udhëheq jetën e tyre, prandaj janë (e trishtuar, por e vërtetë) dhe më besnik.

  I KA SYTË E LARGUAR

  Ka një korrelacion midis pabesisë dhe hapësirës ndërmjet syve të meshkujve. Ata që kanë më shumë hapsirë në mes të syve ata më shumë janë të mërzitshëm, kështu që do të shkojnë pas fustanit të parë që do të paraqitet.

  VETULLAT E DENDURA
  Vetullat e holla janë njejtë si makinë seksi e ulët, ndërsa të vetullat e trashë tregojnë një personalitetit seksualisht ekspresiv.

  HUNDA E GJËRË
  Ata kanë një oreks të madh seksual dhe preferenca për seks të çuditshëm.

  FRIZURA SI HUGH GRANT
  Flokët të valëzuara, shkurtër të prerë në një anë, si ajo që mbanë Hugh GRANT, është pabesi e pastër, thotë studimi. Rezultatet treguan se këtë model të flokëve mbajnë personat egocentrik, thjeshtë të obsesuar dhe të prirur për mashtrim./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...