28.6 C
Priština
More

  Mësoni: Aromë e këndshme e cila nuk hiqet gjatë tërë verës!

  spot_imgspot_img

  Pëlqejmë aromat e freskëta, që na rrethojnë gjatë sezonit të verës, por si t’ia bëjmë që të zgjasin sa më shumë? Shihni truqet tona rreth zgjatjes së qëndrueshmërisë së aromave.

  Parfumet (aromat) verore nuk janë më të pëlqyerat, mirëpo kanë në dispozicion një numër të madh të kremrave aromatike, balsameve, sprej freskues etj. Megjithatë, ekzistojnë edhe disa truqe se si të zgjasni aromën.

  Aromë në byzylyk

  Ju mund të bëni një varëse apo byzylyk të parfumuar. Bizhuteria prej drurit është gjithmonë e mirë dhe sidomos në verë është aq moderne. Ne vendosim shpesh aksesorie, kështuqë, pse mos t’a parfumosim atë dhe t’i shtojmë pak aromë të mirë.

  Lëreni kapakun hapur për disa kohë deri sa t’i largohet përqindja e alkoolit pastaj mbyllni kapakun. Lëreni brenda natës që druri ta thith parfumin. Vetëm kur të thahet varësja me aromën e fituar, atëherë është e gatshme që ta përdorni. Pra, sa herë që gjatë ditës të lëvizni dorën tuaj, ju do të ndjeni aromën e parfumit tuaj të preferuar.

  Parfumin tuaj të preferuar mund ta hedhni në një shishe zbukuruese të formatit të vogël dhe ta bartni me vete rreth qafës. Pra, do të duket diçka shumë elegante, interesante dhe mund ta ndjeni freskinë me anë të prekjes së duarve (në mënyrë të ngjajshme mund të bartni edhe balsam aromatik).

  Aromën e parfumit mund ta mbani edhe në flokët tuaj. Që të përdorni sa më rrallë parfum, investoni në krema të mira aromatizuese si dhe freskues flokësh. Gjithashtu, kremat për flokë si dhe trajtimet për përmirësim flokësh janë një zgjedhje shumë e mirë.

  Ju këshillojmë që të merrni vaj të mirë, si ai i kokosit apo vaj eterik (esencial) si jasemin, kamomil, livando, rozmarinë.

  Si do rifreskoheshit gjatë periudhës së verës? Çfarë lloj produktesh përdorni? /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...