14.4 C
Priština
More

  Mafini me sallamë

  spot_imgspot_img

  Tashmë jeni mësuar me recetat të cilat ua paraqesim, poashtu edhe keni pare edhe më herët të ju paraqesim mafinit të shijshëm. Kësaj rradhe po ju paraqesim se si të pregatisni shpejt dhe lehtë mafinit me sallamë…

  Nevojitet:

  • 1 filxhan kos,
  • 1 filxhan vaj,
  • 4 vezë,
  • 150 gram sallamë,
  • 150 gram djath të freskët,
  • qepë të freskëta,
  • një filxhan miell,
  • një filxhan miell misri,
  • 1 çese  pluhur për pjekje,
  • 1 lugë çaji melmesa të thata

  Përgatitja:

  Në një enë vendosini vezët, kosin dhe djathin, vajin dhe i përzieni mirë. Shtoni miellin e përzier me pluhur dhe e përzieni deri sa të bashkohen të gjithë përbërësit mirë. Në masën e fituar e shtoni proshutën e prerë në kube dhe copa feta të  mëdha, pjesë të qepës së re. Përzieni, derdhni në këllëp për mafinë të cilin së pari e keni lyer dhe piqeni për rreth gjysmë ore në 180 gradë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...