5.2 C
Priština
More

  Mafini leqenik të parezistueshem

  spot_imgspot_img

  Pa shumë përpjekje, dhe me këshilla e receta tona, do të bëni një tabakë jashtëzakonisht të shijshme, por edhe estetikisht interesant. Receta që ne kemi përzgjedhur për juve ju ndihmon që mysafirët e papritur do të jenë te kënaqur, si dhe anëtarët e familjes.

  Nevojitet:

  • Për brumë:
  • Një gotë e gjysmë miell gruri,
  • një filxhan e gjysmë miell misri,
  • një paketim pluhur për pjekje,
  • gjysmë filxhani ajkë,
  • një filxhan e gjysmë kos,
  • gjysmë filxhani vaj,
  • një lugë çaji kripë,
  • 1 të kuq të vezës

  Për spërkatje:

  miell misri dhe kripë,

  Përgatitja

  Përzierjeni miellin e grurit dhe miellin e misrit me pluhurin për pjekje. Pastaj përzieni të gjithë përbërësit e thatë dhe shtoni të kuqtë të vezës, ajken, kosin dhe vajin. Shtoni kripë sipas shijes. Hidheni në këllëpa të lyera për mafini, spërkateni me miell misri dhe piqeni 25 minuta në 180 gradë.

  Të parezistueshëm ë!

  Foto: Gatuaj.me

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...