-4.8 C
Priština
3.1 C
Zürich
More

  Ky çaj largon ftohjet dhe dhimbjen e fytit!

  spot_imgspot_img

  Shumë njerëz të vendeve latine do t’ju thonë se kur jeni ftohur apo keni dhimbje fyti, nuk ka shërim tjetër përveç çajt të përgatiur nga hudhra, limoni dhe mjalti. Ky kombinimi vepron shumë shpejt.

  5 ml (1 lugë supe) lëng i freskët limoni
  1 thelb hudhër e grirë
  1 lugë (supe) mjaltë
  ½ lugë (kafe) kanellë
  ½ lugë (kafe) xhenxhefil pluhur
  Të gjitha këto përzieni mirë dhe shtojini një gotë me ujë të nxehtë.

  Hudhra është antibiotik dhe është efikase kundër çdo lloj infeksioni.

  Mjati butësisht përmirëson frymëmarrjen. Mjalti është antimikrobial, dhe kjo ndihmon sistemin imunitar për të luftuar infeksionin.

  Lëngu i limonit ndryshon pH e trupit, potencialisht duke e bërë atë më pak mikpritës për viruset dhe bakteret.

  Ndërsa kanella dhe xhenxhefili janë ngrohëse.

  Nga: Anila Mirdita – BioNatural Shop

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...