14.1 C
Priština
More

  Këto janë katër shenjat më më humor të zodiakut

  spot_imgspot_img

  “Jeto, qesh, dashuro” është një proverb i kudondodhur i dekorit të shtëpisë për një arsye. Kush nuk pëlqen të qeshë?

  Përfitimet shëndetësore fizike dhe emocionale të të qeshurave janë të dokumentuara mirë, kështu që të gjithë mund të pajtohemi se njerëzit me një sens të mirë humori janë disa nga më të fituarit në botë.

  Por a është i shkruar sensi i humorit në yje? Epo, nëse jeni një nga shenjat më qesharake të zodiakut, atëherë astrologjia mund të ketë lidhje me copat tuaja të humorit.

  Disa shenja mund të jenë natyrshëm më qesharake se të tjerat, por duhet më shumë sesa të lindësh në një ditë të caktuar për të pasur një humor vrasës. Nëse doni të futeni më thellë në astrologjinë e komedisë , mund të shikoni te disa planetë kyç ndërsa lexoni tabelën tuaj të lindjes.

  I pari është Mërkuri, i cili është planeti që sundon fjalët , idetë dhe mënyrën se si ne shprehemi. Mërkuri shoqërohet me gjëra të tilla si shaka, lojë me fjalë dhe gjëegjëza – kështu që edhe pse Mërkuri gjithashtu sundon mbi shumë çështje serioze, vendosjet e caktuara të Mërkurit mund të tregojnë një zgjuarsi të fortë. Një planet tjetër për t’u kontrolluar është Jupiteri, i cili rregullon gjithçka nga të qenit optimist deri te të qenit gazmor.

  Çdo shenjë e zodiakut ka një mënyrë unike për të shprehur komedinë. Më poshtë ua sjellim katër shenjat më qesharake të zodiakut:

  Dashi

  Binjakët

  Luani

  Shigjetari

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...