14.4 C
Priština
More

  Këshilla për higjienën intime femërore

  spot_imgspot_img

  Pjesët intime përfaqësojnë një ekuilibër shumë delikat që duhet të respektohet në mënyrë që të shmanget fillimi i inflamacionit, bakteriet dhe infeksionet fungale, që mund të shkaktojnë kruarje dhe parehati të përsëritur.Të gjitha gratë gjatë jetës së tyre duhet të luftojnë disa herë kundër problemeve të bezdisshme intime, krejt „normale“ dhe të shpeshta.

  Një shkallë e caktuar e florës bakteriale brenda kanalit vaginal është e shëndetshme për mirëqenien natyrore të gruas. Problemet fillojnë kur shfaqet nje nivel i lartë i baktereve dhe infeksioneve…
  Ja disa këshilla të dobishme për të mbajtur të pastër sa më shumë pjesët tona më intime aq të ndjeshme:

  Mund të përgatitni në shtëpi larësin tuaj intim duke përdorur përbërësit natyral intim që është në të njëjtën kohë i butë dhe efektiv, për kujdesin e higjienës personale.

  Larës intim me Aloe Vera xhel
  Nëse pjesët intime janë shumë delikate, provoni të përdorni xhel Aloe Vera. Xheli duhet të tretet në ujë të ngrohtë, në sasi të vogla, në mënyrë që ta aplikoni më lehtë në zonën tuaj intime. Kujdesuni për pjesët intime butësisht dhe shpëlajni vendin mirë.

  Xhelin Aloe Vera e gjeni ne dyqanin bimor Bio Natyral:

  Anila Mirdita
  Dermo-esteticiene e certifikuar

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...