-6.2 C
Priština
-1.9 C
Zürich
More

  Kafeja ndihmon në rritjen e flokëve

  spot_imgspot_img

   Lajmi i mirë, kafeina ndihmon në rritjen e flokëve dh ia kthen shkëlqimin asaj…

  Hulumtimet më të reja kanë treguar që përbërësit të njohur për aftësinë e gjallërimit të trupit dhe shpirtit mund të ndikojnë edhe në rrënjët e flokëve.

  Në Universitetin Gjerman Jena kanë ardhur në përfundim që kafeina stimulon rritjen e molekulave të qimeve, që do të thotë që është ’ndërlidhës’ i shkëlqyeshëm natyral për rritje të flokëve.

  Para se të shpejtoni për kafe, dijeni që ky konsumin i kafeinës nuk do ju ndihmojë të dukeni si flokë artë

  Flokë më të gjatë dhe më të dendur mund të fitoni me përdorimin e shampoove në bazë të kafeinës. Përveç që stimulon rritjen e qimeve, ndikon si antiinflamator dhe redukton acarimin e lëkurës.

  “Kofeina stimulon rrënjën ku fillon të rritet floku. Shampon mbajeni dy-tre minuta në mënyrë që përbërësve t’i ofroni mundësi të ndikojnë”, këshillon njëri nga parukierët më të njohur gjerman Armin Morbach.

  A dëshironi që flokëve tuaj ti jepni infuzion të “energjisë së kafeinës”, përdorni produkte me kaf/kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...