-6.4 C
Priština
1.7 C
Zürich
More

  Ju ka pickuar bleta apo grerëza? Ja çka do t’ju ndihmojë menjëherë

  spot_imgspot_img

  Bletët dhe grerëzat mund të pickojnë nëse ndjehen të rrezikuara. Në rast se ju e keni fatin që ta provoni këtë, ja çka mund të bëni që të shmangni paraqitjen e ënjtjes dhe të ndalni dhimbjen.

  Merreni një tabletë aspirin apo paracetamol, lageni pakëz dhe vendoseni në vendin e pickimit. Mbajeni tabletën një minutë apo dy, dhe pastaj hiqeni.

  Vendi i pickimit nuk do të shihet më, kruarja e cila përcillet pas pickimit të këtyre insekteve do të kalojë, e nuk do të paraqitet as ënjtja e cila në rastet tjera di të zgjasë edhe deri në disa ditë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...