11.3 C
Priština
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI 

  Puna: Lumturia juaj financiare po ndryshon për mirë. Vendosni detyra të reja në momentet kur jeni të kënaqur me rezultatet e arritura dhe kur jeni në marrëdhënie harmonike me kolegët.

  Shëndeti: Lëvizja dhe ajri i pastër janë mbrojtësit më të mirë të shëndetit tuaj gjatë kësaj periudhe.

  Dashuria: Ndjeshmëria juaj po bëhet më e theksuar. Mos planifikoni një udhëtim me partnerin, sepse tani nuk është momenti i volitshëm. Ngjarjet dhe ndryshimet që nuk janë veçanërisht të këndshme kanë filluar të pushtojnë botën tuaj të qëndrueshme dhe të mbrojtur, ndaj bëni kujdes. Ky është një moment i mirë për të menduar për vendosjen për një lëvizje specifike që do t’ju ndihmojë të përmirësoni marrëdhënien tuaj me të njerëzit tuaj të dashur. Për ata që kanë ide dhe plane të reja – është mirë t’i ndajnë ato me njerëzit që mund të ndihmojnë. Desh beqarë, dilni në takime.

  DEMI 

  Puna: Jeni në prag të nisjes së një ideje të re të mrekullueshme që e dini se ka potencialin të jetë jashtëzakonisht e suksesshme. Ju duhet të balanconi financat tuaja dhe të siguroheni që të merrni atë që dëshironi. Rishqyrtoni planet tuaja për aktivitete të reja nëse i konsideroni fitimprurëse.

  Shëndeti: Zvogëloni ose kufizoni shprehitë e këqija dhe përpiquni të praktikoni ato më të shëndetshmet.

  Dashuria: Është koha të shikoni veten me sytë e të tjerëve dhe të kuptoni se sjellja juaj është shqetësuese dhe se duhet të kërkoni falje. Mundohuni të jeni të duruar, sepse në të kundërt me siguri do të lëndoheni. Me siguri nuk jeni në gjendje t’i bëni premtime partnerit tuaj pa një shqyrtim dhe analizë shumë të kujdesshme. Në këtë cikël duhet të jeni të kujdesshëm kur merrni vendime të rëndësishme në lidhje me marrëdhënien me të dashurin tuaj. Qëndroni larg njerëzve që ju kanë zhgënjyer shumë herë.

  Puna: Me energjinë aktuale qiellore në fuqi, një hap i madh mund t’ju sjellë më pranë qëllimeve dhe planeve tuaja të dëshiruara. Kini kujdes me paratë tuaja.

  Shëndeti: Jeta emocionale është vendimtare në këtë moment, në kuptimin e njohjes së ndjenjave dhe komunikimit me veten. Shëndeti juaj është i ndjeshëm, ndaj kujdesuni më shumë se zakonisht.

  Dashuria: Nëse është e mundur, mbase do të jetë më mirë të prisni që të qetësoheni pak përpara se të hidhni hapin tjetër në marrëdhënien tuaj me partnerin. Është e mundur të ndërlikoni marrëdhënien tuaj për shkak të pakujdesisë. Ndryshimet pozitive janë të mundshme nëse bëni kujdes me veprimet dhe me fjalët tuaja. Ndikimet qiellore krijojnë potencialin për një kthesë dramatike të ngjarjeve, por kjo është një mundësi e shkëlqyer për të bërë vërtet disa ndryshime të forta. Nëse është e nevojshme, bëni kompromise.

  GAFORRJA 

  Puna: Ju mund të dëshironi të neglizhoni detyrat urgjente për të shkuar në një udhëtim. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme. Rregulloni arkivin tuaj të kontabilitetit, sepse kontrollet tatimore mund t’ju befasojnë.

  Shëndeti: Kujdesuni për veten në të gjitha fushat. Fuqizojeni veten në çdo mënyrë dhe shkoni në palestër.

  Dashuria: Jini të kujdesshëm me ata që nuk i njihni mjaftueshëm, sepse mund të zhgënjeheni. Përgatituni për një periudhë të mbushur me emocione të pakëndshme. Armatosuni me durim. Një takim i shoqëruar me lajme të mira do të shkaktojë ndryshime të pritshme, të vogla, por premtuese në jetën tuaj. Vëzhgoni se çfarë po ndodh në mjedisin tuaj dhe nxirrni përfundimet e duhura për zhvillimin tuaj personal. Gaforre të lira, kjo është një periudhë ideale për t’iu kushtuar vetes dhe pasioneve që i keni lënë pas dore.

  LUANI 

  Puna: Jeni shumë afër një suksesi. Përpjekjet tuaja janë shënuar me sukses dhe ju sjellin të ardhura të mira financiare.

  Shëndeti: Ndiheni mirë, edhe pse është i mundur ndryshimi i shtypjes së gjakut dhe marramendja. Rritni lëvizjen, zvogëloni sasinë e ushqimeve.

  Dashuria: Jini të qetë në komunikim dhe mos e ngarkoni atmosferën me shqetësimet tuaja. Korrektësia në marrëdhëniet me të dashurit do t’ju mbrojë nga telashet, kështu që do të fitoni më shumë besimin e tyre. Ju keni dyshime për korrektësinë e pikëpamjeve tuaja. Do të jeni në gjendje të bini dakord me veten se si do të dëshironi të vazhdoni me planet tuaja të ardhshme. Diskutoni idetë tuaja të reja me partnerin tuaj dhe pa dyshim që do të merrni mbështetjen e tij të plotë. Prisni lajme të mira së shpejti. Mos refuzoni ndihmën e njerëzve që i keni afër.

  VIRGJËRESHA 

  Puna: Gjatë kësaj periudhe do t’ju duhet të përshtateni më shumë me anën tuaj intuitive në mënyrë që të arrini suksesin që kërkoni. Planetët premtojnë realizimin e një plani të vjetër. Mos mendoni për kreditë.

  Shëndeti: Keni energji të mjaftueshme për t’u përballur me gjithçka që ju del përpara, jeni të shëndetshëm dhe të fortë, transmeton Telegrafi.

  Dashuria: Ndjenjat ndaj partnerit janë intensive dhe situata mund të përshkallëzohet në drejtim të pafavorshëm. Ia vlen të këmbëngulni, sepse të dashuruarit do ta kuptojnë përfundimisht mesazhin dhe do të mahniten nga guximi juaj. Përfshihuni në aktivitetet e familjes suaj. Vlerësoni saktësisht se si ndiheni sepse ky është çelësi për të bërë zgjedhjen e duhur. Mendoni për disa ndryshime që dëshironi të bëni në jetën tuaj të përditshme. Mos lejoni që të jeni të përmbajtur dhe mos i kundërshtoni parimet tuaja.

  PESHORJA 

  Puna: Mos u mburrni për fitimet tuaja. Mos e investoni kohën tuaj në ndërmarrje të reja nëse nuk i keni marrë në konsideratë mirë qëllimet tuaja.

  Shëndeti: Qëndroni larg mjedisit të njerëzve toksikë, i cili prish më shumë nivelin tuaj të energjisë. Filloni të merreni me aktivitete fizike.

  Dashuria: Peshore beqare, jini të durueshme, suksesi dhe lumturia ju presin së shpejti. Rreshtimi astral ju inkurajon të ngadalësoni dhe të vlerësoni atë që keni. Së shpejti mund të përjetoni një dozë shpirtërore tmerrësisht të madhe që do të jetë afatshkurtër. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Yjet ju këshillojnë të mos udhëtoni. Peshore që janë të martuara apo janë në një lidhje dashurie, mos u tundoni të hyni në aventura të pamatura që nuk përfshijnë partnerin tuaj.

  AKREPI 

  Puna: Gjeni mënyrën më të shpejtë për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare. Do të merrni informacionin e shumëpritur. Sugjerojini planet tuaja eprorëve sepse do të vihen re. Do të meritoni admirim nëse nuk jeni të nxituar, ndaj jini të qetë dhe të durueshëm.

  Shëndeti: Ju duhet të dilni në natyrë për të çliruar energjinë nervore dhe për të rimbushur bateritë tuaja. Më së miri do të ndiheni në një piknik, në shoqëri.

  Dashuria: Nuk do të jeni në humorin më të mirë gjatë kësaj periudhe dhe do ta keni të vështirë të zgjoni ndonjë entuziazëm për atë që do të vijë. Mund të takoni njerëz që do të insistojnë t’ju njohin. Nuk do të mund të vlerësoni se çfarë duan prej jush për momentin. Mos prisni që zgjidhjet e shpejta të problemeve me planet tuaja personale të vijnë lehtësisht. Mund të organizoni me partnerin tuaj që të shkoni diku ku nuk keni qenë kurrë.

  SHIGJETARI 

  Puna: Programoni një takim biznesi me dikë që mund t’ju ndihmojë të arrini qëllimet dhe ambiciet tuaja. Momenti ju lejon të takoni njerëz me të cilët mund të arrini një triumf të papritur. Mundësitë për një fitim kreativ parash me siguri do t’ju vijnë nëpërmjet internetit ose një rrjeti social.

  Shëndeti: Jeni mjaftueshëm të qetë dhe të qëndrueshëm dhe kjo ju sjell qetësinë që ju nevojitet më shumë në këtë periudhë.

  Dashuria: Aspekti planetar tregon se është e vështirë të jesh i durueshëm për gjërat që ju shqetësojnë. Flisni hapur me partnerin tuaj dhe tregojini atij se çfarë ju shqetëson. Të gjitha vështirësitë janë të lehta për t’u kapërcyer nëse nuk shqetësoheni shumë. Nëse udhëtoni me veturë, bëni kujdes që të mos e kaloni kufirin e shpejtësisë. Shigjetarë beqarë, tani është koha e duhur për të pranuar një ftesë takimi nga personi që ju ka kontaktuar disa herë.

  BRICJAPI 

  Puna: Mos u përpiqni për sukses nëpërmjet ndryshimeve të papritura. Mënyra e vetme për të qenë fitimprurës është të tregoni se mund të përmbushni pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Prisni fitime të mëdha financiare.

  Shëndeti: Kompensoni momentet e lodhjes dhe rraskapitjes duke u relaksuar me familjen tuaj.

  Dashuria: Energjia që rrezaton nga planeti mund të kontribuojë në shfaqjen e ndjenjave shumë të thella në sipërfaqe. Për të kapërcyer problemet emocionale, duhet të jeni fleksibël, të keni durim dhe të adaptoheni. Shmangni tubimet për shkak të tensionit aktual me miqtë tuaj më të ngushtë. Nuk këshillohet të udhëtoni, sepse jeni të shpërqendruar, ndaj sugjeroni partnerit tuaj një lloj tjetër argëtimi. Mos u nervozoni nëse shihni se gjëja e planifikuar po ndodh më ngadalë se sa pritej. Mendoni nëse jeni të sigurt për saktësinë e veprimeve tuaja. Përkushtojuni më shumë familjes suaj.

  UJORI 

  Puna: Energjia e tanishme astrale ju inkurajon të mendoni për të ardhmen tuaj. Ju jeni duke pritur për përfitime financiare. Ju duhet t’i mbani të fshehta ëndrrat dhe planet tuaja nga të huajt. Mos ikni nga realiteti dhe mos u besoni informacioneve të paverifikuara.

  Shëndeti: Keni nevojë për shëtitje të përditshme, të paktën, nëse nuk jeni në situatë për të organizuar një udhëtim që lidhet me sportin.

  Dashuria: Rreshtimi planetar ofron një mundësi për të njohur njëri-tjetrin më thellë dhe për të gjetur atë harmoninë emocionale më të rëndësishme. Tani për tani, keni nevojë për privatësi për të kuptuar problemet tuaja të jetës dhe për të gjetur mënyra për t’i zgjidhur ato. Lumturia e palëkundur do t’ju çojë drejt suksesit emocional. Ndryshimet janë të dobishme nëse nuk janë befasuese dhe nëse jeni gati për to. Është e mundur që Ujorit beqar t’i pëlqejë një person nga një rreth i ngushtë i shoqërisë.

  PESHQIT 

  Puna: Tregohuni më të kujdesshëm me paratë tuaja. Mos i shpenzoni për gjëra që nuk ju nevojiten. Do të ndieni lakmi për suksesin tuaj, gjë që është e zakonshme dhe nuk duhet t’ju shqetësojë.

  Shëndeti: Duhet të largoni energjinë negative, ndaj rrisni aktivitetin tuaj fizik, nëse tashmë nuk mund të lëvizni dhe pushoni.

  Dashuria: Merrni kohë për veten dhe jini të durueshëm. Konfigurimi qiellor ju inkurajon të flisni hapur për ndjenjat tuaja. Nëse jeni në një lidhje dashurie apo të martuar, do të jeni të suksesshëm sepse kështu do t’i kaloni më lehtë vështirësitë në rrugën tuaj. Mendoni për planet e përbashkëta për të ardhmen e afërt. Konfigurimi astral do të thotë që do t’ju duhet të kaloni pak kohë duke analizuar veprimet tuaja të mëparshme. Do t’ju vijnë lajme që kanë potencialin të ndryshojnë jetën tuaj në mënyrë dramatike.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...