DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Përpiquni të takoni njerëz me të cilët mund të mendoni të zgjeroni biznesin tuaj. Momenti është i pafavorshëm për të fituar, por mos u emociononi. Së shpejti do të jeni të kënaqur me ndryshimet financiare.

Shëndeti: Mos e teproni me stërvitjen, por mos e lejoni veten të kaloni ditë të tëra pa asnjë aktivitet fizik.

Dashuria: Mundohuni të shmangni veprimet që nuk do t’ju sjellin suksesin e dëshiruar në nivelin emocional. Bisedoni me personin e dashur me ton të qetë dhe pa shfaqur nervozë. Sugjeroni atij udhëtim për festën e ardhshme dhe nuk ka dyshim se do ta bëni të lumtur. Rreshtimi planetar sugjeron që ju duhet të punoni në psikanalizën tuaj dhe duhet të mbani sekret ëndrrat dhe planet tuaja. Gëzohuni, sepse ju pret një lajm i mirë.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Pavarësisht tensioneve gjatë kësaj periudhe, rezultati i kryerjes së detyrave urgjente është një shpërblim financiar i papritur i lartë që do ta merrni së shpejti. Nëse keni nevojë të shkoni në një udhëtim pune, mos u shqetësoni, mund të prisni që ai të jetë i suksesshëm.

Shëndeti: Sa më shumë të mund të zgjeroni të gjitha aspektet e jetës suaj mendore, emocionale dhe fizike – aq më mirë. Mos e lejoni veten të pësoni ndonjë djegie – kur ndiheni të shumë të ngarkuar, dilni për një shëtitje ose përkushtojuni stërvitjes.

Dashuria: Keni energji të mjaftueshme për t’u marrë sërish me problemin e vjetër, sepse do të gjeni një zgjidhje të suksesshme. Tregoni më shumë durim për nevojat e partnerit tuaj. Mos lejoni që gjërat e vogla t’ju shqetësojnë vetëm sepse besoni se do t’i kishit bërë ndryshe. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet e përbashkëta të së ardhmes. Vëzhgoni se çfarë po ndodh dhe nxirrni përfundimet e duhura për zhvillimin tuaj personal.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Çështja e parave është në rendin e ditës, ndaj gjeni kohë për t’i kushtuar vëmendje kalkulimeve të ardhshme. Këshillat e pasakta mund të ndikojnë negativisht në takimet dhe bisedat e biznesit, nëse besoni gjithçka pa i marrë parasysh paraprakisht. Megjithatë, ata që zhvillojnë një ide vetë, së shpejti do të arrijnë një sukses të papritur.

Shëndeti: Kujdesuni për dietën tuaj, veçanërisht nëse shkoni shpesh në ditëlindje dhe festime.

Dashuria: Konfigurimi qiellor ju inkurajon të flisni hapur për ndjenjat tuaja. Vetëm me durim do të arrini të stabilizoni atë që është arritur në marrëdhënien tuaj deri tani. Përgatituni për vështirësi personale të papritura, por kalimtare. Gjërat ndodhin ndryshe për Binjakët beqarë nga sa synojnë të bëjnë, por kthesat e reja do t’u sjellin atyre një lloj kënaqësie.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Ju jeni të kënaqur me të ardhurat tuaja aktuale, por jo edhe me planet e shefit tuaj. Flisni me të me qetësi dhe kujdes dhe sugjeroni ide të tjera që do të përfitojnë të gjithë të bashkëpunëtorët tuaj.

Shëndeti: Duke qenë se imuniteti juaj aktualisht është i dobësuar, kujdes nga gripi dhe shmangni tubimet e mëdha.

Dashuria: Njohjet e reja janë burim i telasheve. Në këtë pikë, duhet të lini intuitën tuaj t’ju udhëheqë, dhe do të jeni të suksesshëm në planin emocional. Në të njëjtën kohë, keni nevojë për privatësi për të kuptuar problemet tuaja të jetës dhe për të gjetur mënyra për t’i zgjidhur ato. Shkoni në një udhëtim që do t’ju ndihmojë të relaksoheni. Mund të jeni përfshirë aq shumë në procesin e të menduarit analitik sa të harroni se forca juaj e vërtetë qëndron në intuitën dhe ndjeshmërinë tuaj. Gaforret beqare ashtu edhe që janë në një lidhje dashurie apo të martuara janë të mbushura me shpresa dhe plane, shumica e të cilave janë të arritshme.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Prisni arritje materiale. Në takimet e reja, mos e humbisni mundësinë për të krijuar partneritete të dobishme. Edhe nëse nuk keni plane konkrete, nuk e dini kurrë se kur do t’ju duhet një njohje. Rishqyrtoni planet tuaja për aktivitete të reja nëse i shihni fitimprurëse.

Shëndeti: Mos lejoni që ambicia të ketë përparësi mbi shëndetin tuaj mendor.

Dashuria: Aftësia juaj për t’u lidhur me njerëzit e tjerë në një nivel të vërtetë dhe të ndershëm është një pjesë kyç e suksesit tuaj emocional. Rreshtimi i planetëve me siguri do të sjellë një sërë emocionesh, ndaj drejtojini ato te partneri me të cilin mund të praktikoni aktivitete që të dyja palët do të kënaqeni. Megjithatë, ngjarjet dhe ndryshimet që nuk janë veçanërisht të këndshme kanë filluar të pushtojnë botën tuaj të qëndrueshme dhe të mbrojtur, ndaj bëni kujdes.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Refuzimi i ideve nga të tjerët është strategjia juaj më e mirë për sukses. Gjatë këtij cikli, ju do të jeni kryesisht të interesuar të krijoni ose të filloni diçka të re. Prisni të merrni para që nuk i keni shpresuar më. Planet tuaja do të realizohen nëse jeni të gatshëm t’i merrni seriozisht.

Shëndeti: Mos bëni lëvizje të papritura dhe mos u ngarkoni me gjëra që janë shumë të rënda për ju. Kujdes nga rrëzimet.

Dashuria: Jeni shumë të ndikuar nga emocionet. Kjo është një kohë e mirë që Virgjëreshat e lira të dalin në takime. Një person që mund të mos ketë lënë përshtypjen e parë më të favorshme – mund t’ju befasojë. Do të mësoni shumë kur do të jeni të duruar dhe të qetë, sepse do t’ju lejojë t’i kushtoni më shumë vëmendje vetes dhe të tjerëve. Mos lejoni që të jeni të përmbajtur dhe mos i kundërshtoni parimet tuaja.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Gjatë kësaj periudhe do t’ju duhet të përshtateni më shumë me anën tuaj intuitive në mënyrë që të arrini suksesin që kërkoni. Mund t’ju duhet të mbështeteni në kursimet tuaja të muajit të mëparshëm, por mos u shqetësoni për këtë. Së shpejti do të dëgjoni lajme të mira për financat tuaja.

Shëndeti: Pas një dite të vështirë pune, përpiquni të relaksoheni plotësisht – duke lexuar një libër ose duke parë një film apo serial.

Dashuria: Energjia planetare tani mund të jetë një faktor vendimtar në mënyrën se si i përjetoni situatat, kështu që mos merrni asnjë vendim në këtë moment. Nëse ndaheni rastësisht nga partneri juaj, ndryshimi dhe transformimi mund të duken si koncepte paksa frikësuese dhe të pasigurta, por ato gjithashtu mund të fillojnë një fazë të re në jetën tuaj. Nëse keni diçka për t’i thënë partnerit tuaj që e keni shtyrë për një kohë – tani është koha e duhur.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Harrojeni nxitimin nëse keni nevojë të filloni biznese të reja. Mos i zbuloni planet tuaja, sepse do të zhgënjeheni për atë kanë arritur në veshët e konkurrentëve tuaj. Kërkoni këshilla vetëm nga ata që janë më me përvojë dhe që besoni se nuk do t’ju lëndojnë.

Shëndeti: Shmangni sportet aventureske nëse nuk jeni të përgatitur për to.

Dashuria: Mbani në mend se tani për tani, marrëdhëniet me të dashurit tuaj janë një pjesë kyç e suksesit tuaj – në të gjitha fushat. Përkushtojuni prindërve dhe partnerit tuaj dhe me një gjest vetëmohues bëjini të ditur se jeni aty për ta. Tani rrjedha ideale e energjisë është në fuqi, kështu që vibracionet janë të shkëlqyera për të krijuar një humor të shkëlqyeshëm. Bëni ndryshime në jetën tuaj që do të bëhen një trampolinë për të arritur lartësi të reja. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për të gjitha llojet e piknikëve – si me partnerin ashtu edhe me miqtë.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Ekziston mundësia që të shfaqet një sponsor për t’ju ndihmuar të realizoni planet tuaja. Ndiqni zemrën tuaj dhe paratë dhe mundësitë do të vijnë natyrshëm. Analizoni veprimet tuaja dhe jini kritik ndaj veprimeve, qëllimeve dhe aspiratave tuaja.

Shëndeti: Lëreni trupin tuaj të flejë mjaftueshëm dhe përpiquni të konsumoni ushqime më të lehta.

Dashuria: Preokupimi me egon tuaj mund të çojë në dështim në marrëdhëniet personale me njerëzit tuaj më të afërt. Intensiteti i emocioneve tuaja mund të bëhet i qëndrueshëm dhe mund ta keni të pamundur ta kontrolloni veten kur jeni të pakënaqur. Megjithatë, ju e dini se këmbëngulja dhe durimi gjithmonë shpërblehen. Flisni hapur me partnerin tuaj për gjithçka që ju shqetëson. Shigjetarë beqarë, më në fund ka ardhur koha që të ktheni simpatinë tuaj dhe ta ftoni në një takim.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Problemet me paratë ndoshta do të jenë në plan të parë, por mos u dëshpëroni – jeni më afër suksesit sesa mendoni. Kjo është një periudhë veçanërisht e përshtatshme për ata, profesioni i të cilëve reflektohet në ekonomi dhe financa.

Shëndeti: Do kryeni disa ekzaminime shëndetësore që i keni shtyrë prej kohësh.

Dashuria: Emocionet ju pengojnë të përshtateni me nevojat e njerëzve përreth jush. Jini të durueshëm me anëtarët e familjes, sepse ata kanë nevojë për vëmendjen tuaj tani. Është e mundur që të krijoni armiq, sepse ata nuk arritën t’ju tërheqin drejt dëshirave të tyre. Momenti është ideal për të udhëtuar në shoqërinë e miqve. Marrëdhënien me partnerin duhet ta vlerësoni sipas mënyrës dhe kohës tuaj dhe mos lejoni askënd që t’ju nxitojë të bëni një lëvizje drastike nëse nuk jeni ende gati për të. Mund të prisni një ngjarje që do të bëjë një ndryshim të madh dhe do t’ju inkurajojë të bëni ndryshime interesante.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Ju pret një periudhë prosperiteti që do të mbahet mend për zgjidhjen e shumë problemeve; megjithatë – nëse nuk tregoheni të kujdesshëm, do të pësoni humbje të rënda financiare nga të cilat nuk do të mund të rikuperoheni lehtë. Analizoni dhe llogaritni projektet tuaja në detaje, dhe më pas kaloni në veprim.

Shëndeti: Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe merrni mjaftueshëm vitamina në mënyrë që të mos ftoheni.

Dashuria: Është e vështirë për ju të kontrolloni emocionet tuaja. Po e humbisni durimin shumë shpejt. Mos u mundoni t’i fshihni gabimet tuaja, është më mirë të pajtoheni me kundërshtimet e partnerit sepse i meritoni. Përfundoni atë që ju është dashur ta bëni shumë kohë më parë dhe përmbushni premtimet tuaja. Është një periudhë shumë e favorshme për Ujorët beqarë që janë vetëm prej kohësh – jepini një shans atij që ju fton në një takim.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Prisni lajme pozitive në vendin e punës. Gjithçka që filloni ju sjell përfitime dhe të ardhura, por edhe njohje. Merrni seriozisht ato detyra që ju ndihmojnë të realizoni planet tuaja. Mos kërkoni shumë dhe mos e teproni.

Shëndeti: Këtë javë do të keni më shumë interes për gjërat shpirtërore dhe do i përkushtoheni veçanërisht shëndetit tuaj mendor.

Dashuria: Mos rrezikoni kur kapërceni problemet, sepse mund të përkeqësoni marrëdhëniet në rrethet shoqërore në të cilat ndodheni. Në një nivel emocional, gjërat mund të mos jenë mjaft të përsosura tani; edhe provokimi më i vogël mund t’ju bëjë të ndiheni keq. Mos lejoni që ndjenjat negative t’ju shpërqendrojnë nga analiza e rëndësishme që duhet të bëni. Dijeni se keni çdo shans për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi. Yjet ju sugjerojnë të vizitoni banjën termale tuaj të preferuar.