23.3 C
Priština
23.8 C
Zürich
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI (21.03. – 20.04.)

  Puna: Nuk do të gjeni mbështetje biznesi për të hyrë në një partneritet. Rrethanat mund t’ju bëjnë të qëndroni me këmbëngulje në mbrojtje të parimeve tuaja, të cilat mund të mos kenë ndonjë ndryshim, por qëndroni të qetë dhe bëni atë që mundeni. Dhe ju mund të paraqisni idetë tuaja dhe të realizoni planet tuaja. Yjet ju paralajmërojnë të jeni të vëmendshëm dhe analitikë, të mos paraqiteni me energjinë e papërpunuar të kërkesave, sepse do të veproni në mënyrë agresive dhe ndërhyrëse.

  Shëndeti: Ndiheni mirë, jeni të qëndrueshëm dhe keni energji të mjaftueshme për t’i paraqitur të gjitha kërkesat gjatë kësaj periudhe.

  Dashuria: Yjet njoftojnë lehtësim në jetën tuaj emocionale! Një perspektivë e re çliruese mund t’ju sjellë gjithçka – përfundimin e marrëdhënies së deritashme ose lulëzimin e saj, gjetjen e një partneri të pajtueshëm, shijimin e vetmisë dhe një nivel më të lartë dashurie dhe përgjegjësie ndaj vetes (dhe kjo e fundit është më e rëndësishmja).

  DEMI (21.04. – 21.05.)

  Puna: Lironi kreativitetin tuaj dhe angazhohuni në kërkime dhe eksperimentime me interesat dhe pasionin tuaj alternativ. Udhëtimet afariste ju sjellin relaksim dhe kënaqësi dhe momente të këndshme që mbështesin atë përvojë të lojës dhe lehtësisë, të cilat ju nevojiten për të pasur sukses.

  Shëndeti: Tensioni dhe shqetësimi kërkojnë lehtësim dhe çlirim, dhe ju e dini se si të relaksoheni dhe të kënaqeni pa ikur nga realiteti.

  Dashuria: Kënaqësia fizike e keni vendosur në radhë të parë në këtë periudhë, si një formë për të shijuar një marrëdhënie partneriteti, ose duke u kujdesur për veten, nëse jeni vetëm. Masazhi, lëvizja dhe gjithë kujdesi që mund t’i bëni vetes, harmonizon ndjenjat dhe energjinë tuaj dhe ju jep besim dhe stabilitet në vetvete. Po përgatiteni për periudhën e ardhshme në të cilën do të përballeni me emocionet që jeni duke i ndrydhur dhe shmangur.

  BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

  Puna: Duhet të shpejtoni, por në këtë mënyrë nuk do të përfundoni më shumë punë, mund ta vendosni veten vetëm në një situatë ku do të jeni të mbingarkuar dhe do të bëni gabime. Mos pranoni detyra shtesë dhe bëni vetëm punë rutinë, komunikoni me kolegët dhe eprorët me qetësi. Yjet po ju lajmërojnë për ndryshime – një ngjarje e veçantë është e mundur, e cila do të ketë një ndikim më të thellë, të cilin aktualisht nuk mund ta vlerësoni.

  Shëndeti: Dhimbjet e kokës mund të jenë pasojë e lodhjes dhe stresit, ndërsa edhe paqëndrueshmëria hormonale është gjithashtu e mundur.

  Dashuria: Do të keni një pasqyrë më të thellë se çfarë duhet të bëni dhe çfarë qëndrimi të merrni në një marrëdhënie të ngushtë – do të jeni në gjendje të jeni me takt, të ngrohtë dhe plot mirëkuptim dhe t’i jepni partnerit tuaj nivelin e vëmendjes që i nevojitet. Nëse jeni vetëm, do të jeni shumë karizmatikë dhe tërheqës dhe do të kënaqeni me flirtin dhe komunikimin interesant.

  GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

  Puna: Nëse keni një pozicion drejtues, ose jeni të pavarur në biznes, rrisni shkallën e përgjegjësisë. Gabimet mund të ndryshojnë plotësisht qëllimet tuaja kryesore për këtë periudhë, por ndryshimet që nevojiten vijnë në mënyra të ndryshme. Gabimet mund t’ju çojnë pikërisht aty ku duhet të shkoni. Kur bëhet fjalë për komunikimin e biznesit, jini të përmbajtur, kontrolloni gjithçka që dëgjoni dhe mbani mendimin tuaj për veten tuaj.

  Shëndeti: Ju jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë.

  Dashuria: Një periudhë e mirë për ngritjen emocionale – nëse jeni në një lidhje, do të keni shumë momente të bukura me personin tuaj të dashur dhe do të jeni të kënaqur dhe të relaksuar, siç nuk keni qenë për një kohë të gjatë. Nëse jeni vetëm, mund të dashuroheni papritur dhe të zbuloni me habi se nuk jeni aq të shqetësuar sa zakonisht në fillim të një lidhjeje dhe se jeni më të hapur kur është fjala për formën dhe intensitetin e marrëdhënies.

  LUANI (23.07. – 22.08.)

  Puna: Ju jeni në gjendje të merrni parasysh planet për një të ardhme më të sigurt dhe prandaj jeni duke u përpjekur për t’i menduar mirë ato. Kini parasysh pengesat e mundshme si dhe problemet me të cilat po përballeni tani. Nëse jeni të qetë dhe racionalë, do të njihni oferta dhe mundësi të mira, të cilat do t’ju sjellin një fitim të konsiderueshëm.

  Shëndeti: Largohuni nga presioni duke kombinuar aktivitetin fizik dhe relaksin.

  Dashuria: Është kjo një periudhë e mirë për të kuruar dhe thelluar marrëdhëniet me personin e dashur. Krijoni një atmosferë romantike, surprizoni partnerin tuaj duke organizuar diçka që e dini se i pëlqen. Nëse jeni vetëm, mund të “ndizen flakë” në komunikim me dikë që është veçanërisht tërheqës për ju. Kini kujdes që konkurrenca intelektuale të mos shndërrohet në konflikt dhe të mos nxitoni në shprehjen e emocioneve, në mënyrë që të mos e dëmtoni veten.

  VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

  Puna: Kushtet tani janë të favorshme për mundësi të reja biznesi. Nëse punoni si ekip, mund të ndiheni të paduruar sepse të tjerët nuk mendojnë dhe veprojnë aq shpejt sa ju. Të gjitha punët që bëni gjatë kësaj periudhe do të shënohen nga nervozizmi dhe irritimi fillestar, prandaj kujdesuni për sjelljen dhe reagimet tuaja.

  Shëndeti: Ju duhet të largoheni mendërisht nga situatat stresuese, transmeton Telegrafi.

  Dashuria: Ju mund të dëshironi të mbani diçka për veten tuaj në një marrëdhënie, ndoshta partneri juaj vepron gjithashtu – mos u habitni nga ftohja në marrëdhënie. Nëse jeni vetëm, do të përqendroheni te vetja, nevojat dhe ndjenjat tuaja, dhe nëse ju pëlqen dikush, nuk do ta dini se çfarë jeni dhe do të keni përshtypjen se dikush po luan me ndjenjat tuaja. Mos merrni asnjë vendim të rëndësishëm gjatë kësaj periudhe.

  PESHORJA (23.09. – 22.10.)

  Puna: Ju duhet të riformoni modelet ekzistuese të sjelljes, ose të adoptoni ato të reja, për të zgjeruar perspektivën tuaj dhe për të përparuar karrierën tuaj. Mos e lejoni veten të jeni tekanjoz dhe arrogant, në mënyrë që të mos hyni në konflikte të panevojshme me eprorët tuaj. Së shpejti, fillon një cikël mujor për ju, në të cilin ose do të shikoni gabimet tuaja, ose do të merrni shpërblimet e merituara.

  Shëndeti: Ju duhet të bëni një lëvizje për të arritur ekuilibrin mendor.

  Dashuria: Ndikimi planetar kontribuon në mirëkuptimin reciprok dhe ndjenjën e butësisë së thellë midis jush dhe personit tuaj të dashur. Nëse jeni vetëm, mund të ndieni entuziazëm romantik dhe të përfshiheni më shumë në shoqëri. Jini të qetë në komunikim dhe mos u përpiqni të krijoni atmosferë, lërini gjërat të ndodhin spontanisht.

  AKREPI (23.10. – 22.11.)

  Puna: Ju jeni nervozë dhe kundërproduktivë në këtë periudhë. Mos merrni asnjë vendim të rëndësishëm në një humor të tillë. Gjithashtu, injoroni dëshirën për të dalë para njerëzve që janë krejtësisht indiferentë dhe kthejuni në planeve tuaja të brendshme. Nëse ju jepet mundësia për një udhëtim pune, mos e humbisni. Partneritetet me bashkëpunëtorë të besuar mund të jenë të suksesshme gjatë kësaj periudhe.

  Shëndeti: Gjeni mënyrën për ta kanalizuar stresin.

  Dashuria: Probleme dhe keqkuptime të mundshme me personin tuaj të dashur, por edhe në të gjitha marrëdhëniet e tjera të ngushta. Mendojeni atë si një thirrje për komunikim më të mirë dhe mirëkuptim më të thellë dhe mos ua ktheni shpinën atyre që ju lëndojnë ose zemërojnë, por filloni biseda të sinqerta. Ju mund të takoni një person të ri dhe të gjendeni në një situatë që t’i kapërceni ngarkesën dhe pakënaqësinë tuaj emocionale, në mënyrë që t’i mbani kontaktet.

  SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

  Puna: Rishikoni kushtet e dakorduara tashmë në biznesin tuaj, nëse doni të bëni një ndryshim. Vëzhgoni me kujdes njerëzit në mjedisin tuaj të biznesit, analiza e thellë do t’ju japë udhëzime të mira për mirëqenien afatgjatë. Mbani konkluzionet tuaja për veten tuaj dhe dëgjoni intuitën tuaj, e cila do t’ju udhëheqë drejt suksesit. Tregoni qetësi dhe durim dhe përpunoni planet tuaja.

  Shëndeti: Kujdesuni për dietën tuaj.

  Dashuria: Dëgjoni me kujdes zemrën tuaj dhe gjeni përgjigjen pyetjes thelbësore – a është dashuri ajo që keni me një person tjetër dhe çfarë ndjenjash keni ndaj tij. Nëse është kështu, mos hiqni dorë dhe bëni gjithçka që mundeni për të thelluar dhe përmirësuar marrëdhënien në të cilën jeni, ose për t’u afruar me personin që mbani në zemrën tuaj. Merrni rreziqe, hapuni dhe tregoni cenueshmërinë, shprehni ndjenjat tuaja me qetësi dhe ndershmëri dhe shpresoni për një përgjigje pozitive.

  BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

  Puna: Ju do t’i përfundoni me sukses detyrat tuaja nëse përqendroheni në punën në progres dhe nuk pranoni detyrime shtesë, të cilat do të devijonin fokusin tuaj. Mos lejoni që të tjerët t’ju kufizojnë dhe mos iu nënshtrohuni presionit për të vepruar në kundërshtim me parimet tuaja. Vështirësitë nuk ju pengojnë të jeni të suksesshëm, sepse ato përfshijnë analizën dhe metodike tuaj.

  Shëndeti: Mund ta kanalizoni stresin me shprehi të shëndetshme, relaksim dhe aktivitete rekreative.

  Dashuria: Kujdes! Nëse keni një lidhje, gjërat do të mbeten të fshehura, por ju mund ta ndërlikoni jetën tuaj në planin afatgjatë. Mendoni për përparësitë, standardet dhe nevojat tuaja, jini deri në fund të sinqertë me veten, siç dini të jeni me të tjerët. Situatë e tensionuar emocionale për të gjithë Bricjapët, vetëm ose në një lidhje, mund të shprehet nëpërmjet grindjeve dhe konflikteve familjare.

  UJORI (21.01. – 19.02.)

  Puna: Takimet dhe bisedat afariste mund të jenë shumë të suksesshme. Përmirësoni gjendjen tuaj financiare duke nënshkruar kontrata financiare. Sjellja juaj e ftohtë mund të kuptohet si mburrje dhe arrogancë, ndërkohë kjo mund t’ju sjellë probleme jo vetëm në komunikimin me kolegët dhe eprorët.

  Shëndeti: Shtoni marrjen tuaj të vitaminave dhe mineraleve dhe bëni ushtrime të lehta me relaksim plotësues.

  Dashuria: Në bashkëpunime dhe marrëdhënie të tjera të ngushta, duhet të tregoni një nivel më të lartë serioziteti dhe përgjegjësie, gjë që do t’ju ndihmojë të forconi marrëdhëniet dhe miqësitë tuaja. Ju jeni të prirë për vetminë dhe të menduarit afatgjatë, dhe ata që janë pranë jush mund të ndihen të ftohtë dhe të largët – tregojuni atyre që i doni. Nëse jeni vetëm, mund ta përdorni distancën tuaj si një provë për interesin dhe ndjeshmërinë e dikujt.

  PESHQIT (20.2 – 20.03.)

  Puna: Gjatë kësaj periudhe, ju duhet t’i kushtoheni përfundimit të punëve të mbetura, për të krijuar terrenin për plane dhe mundësi të reja. Mund të keni pritshmëri joreale, prandaj kontrolloni planet tuaja për të ardhmen. Mos e impononi mendimin tuaj dhe kini kujdes të mos ofendoni dikë që mund të prishë planet tuaja. Një udhëtim pune mund të jetë shumë i suksesshëm dhe në të njëjtën kohë shumë relaksues dhe argëtues.

  Shëndeti: Ndiheni mirë dhe mund t’i harmonizoni ngritjet dhe rëniet e herëpashershme të energjisë me një organizim më të mirë të orarit tuaj të përditshëm të aktiviteteve dhe pushimit.

  Dashuria: Tani është koha t’ia kushtoni personit tuaj të dashur vëmendjen që ia keni borxh, për t’i treguar atij se ai është i rëndësishëm për ju. Nëse jeni vetëm, merrni iniciativën dhe afrohuni me personin që ju pëlqen – nuk ka asnjë garanci që afrimi do të ketë sukses, por është më mirë të dini se në çfarë situate jeni.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...