28.6 C
Priština
More

  Graviola – kurë kundër kancerit

  spot_imgspot_img

  Trajtimi i simptomave të kancerit

  Graviola vjen në kohën e përshtashme kur kurat kundër kancerit vazhdojnë të jenë gjithnjë e  më të shtrenjta. Shkencëtarët mjekësorë nëpër botë e konsiderojnë kancerin si një sëmundje në dukje të re, në kuptimin se ajo kurrë nuk ka ekzistuar më parë. Njerëzit në kohët e hershme nuk ishin të shqetësuar në lidhje me këtë sëmundje, për shkak të faktit se gjatë atyre kohërave, ushqimet si fruta të freskëta dhe peshk nuk ishin kontaminuar me ndonjë komponent kancerogjen.

  Kërkimet flasin fatkeqësisht për medikamente që lehtësojnë simptoma të caktuara. Sot ekzistojnë metoda alternative për parandalimin e kancerit duke përdorur barëra natyrore, por le të përqëndrohemi në përfitimet e graviolës, si kurë kundër kancerit. Ekzistojnë dy shkolla të mendimit lidhur shqetësimet e kancerit – parandaluese e mjekuese. Natyrisht askush nuk mund të mohojë se është shumë më mirë që të parandalosh sesa të kurosh. Kjo mund të bëhet duke qenë i vetëdijshëm dhe vigjilentë në atë që trupi ynë është duke na thënë. Në të vërtetë, trupi ynë na flet. Thjesht dëgjojeni atë dhe kursejani vetes ankthin dhe depresionin, që sjell sëmundja e kancerit.

  Graviola kuron kancerin – si të tejkalohet sëmundja me anë të rrugës alternative të shërimit

  Ekspertët besojnë se graviola ndihmon në kurimin e shumë sëmundjeve, kryesorja mes tyre është trajtimi i simptomave të kancerit. Përveç frutit të graviolës, edhe gjethet, rrënjët dhe farat e saj janë duke u përdorur si ilaç natyror dhe qetësues. Dhe në qoftë se dikush shkon edhe më tej për të mësuar të mirat e graviolës, studiuesit zbuluan se graviola ka aftësinë për të vrarë qelizat e kancerit. Testet e kryera treguan vetitë antikancerogjene të saj. Kjo pemë gjendet kryesisht në pyjet e Amazonës. Mirëpo sot, ajo mund të gjendet në forma të ndryshme. Ekstraktet graviola në formë kapsule, pluhuri, lëngu apo caji mund të jenë një plotësim i mirë ushqimit – pak graviolë në ditë, në kohën e gjumit, do të dëbojë të gjitha sëmundjet.

  Por, kur thuhet se efikasiteti i shërimit të kancerit nga graviola është testuar, kjo nuk do të thotë që çdo pacient me kancer, i cili e përdor atë do të shërohet plotësisht. Në terapinë apo trajtimin e simptomave të kancerit, procesi është mjaft i gjatë dhe duhet të përfshijë shumë informacione të sakta për të mirën e pacientit. Mënyra natyrore në procedurën e shërimit të kancerit nga graviola mund të jetë një alternativë e mirë. Sot besohet se mënyra e vetme për të kuruar kancerin është nëpërmjet ndërhyrjes së zakonshme mjekësore, për të bërë chemioterapi, kirurgji dhe rrezatim.

  Kanceri nuk ka ekizstuar në kohët e mëparshme, dhe për sëmundje të ndryshme, njerëzit thjesht janë shëruar në mënyrë natyrore. Dhe ndodhi ajo që disa nga këta njerëz jetonin deri në njëqind vjet. Ekstraktet e pemës Graviola, që në fakt është zemra e shërim të kancerit, ka qenë e dobishme për këta njerëz në të gjitha llojet e kancerit dhe sëmundjeve të tjera.

  Nga: Anila Mirdita

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...