-3.4 C
Priština
-0.2 C
Zürich
More

  Gjinjtë dhe madhësia e tyre!

  spot_imgspot_img

  Madhësia më tërheqëse e gjinjve? Shkenca tregon se kjo nuk është ajo që ju mendoni.

  Një pjesë e madhe e shoqërisë shpenzon shumë kohë duke u përqëndruar në madhësinë e gjinjve. Victoria Secret ka shpenzuar miliona për gjinjtë. Njerëzit janë paditur për shkak të tyre. Të tjerët janë vetëm të magjepsur nga ata.

  Përderisa nuk ka ndonjë provë shkencore që tregon se madhësia / forma, janë të lidhura ngusht me suksesin riprodhues, hulumtuesit kanë zbuluar disa informacione interesante në lidhje me mënyrën se si njerëzit i perceptojnë gjinjtë.

  Rezulton se femrat dhe meshkujt rangojnë madhësinsë mesatare të gjinjve, si gjinjtë më të favorshëm. Pjesëmarrësit e një studimi shkuan aq larg sa filluam që të bëjnë vlerësime psikologjike për gratë, nga madhësia e tyre e gjinjve. Ata i vlerësuan gratë me gjinjë më të vegjël si kompetente, inteligjente, ambicioze, modeste dhe morale. Po në lidhje me gratë të cilat kanë gjinjë të mëdhenj? E kundërta e atyre me gjinjë të vegjël.

  Çfarë është gjithashtu interesante është se madhësinë e gjinjëve, e plotëson edhe beli deri tek ijet (ËHR). Kjo është një paketë e plotë e cila ndikon që njerëzit të gjykojnë atë grua si tërheqëse, femërore dhe të shëndetshme.

  Si e vlerësoni ju një grua, sipas gjinjve? /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...