2.2 C
Priština
More

  Dieta holivudiane nga Victoria Beckham: 4 kg më pak për vetëm 4 ditë!

  spot_imgspot_img

  Victoria Beckham është njëra ndër femrat më moderne të kohës sonë.

  Ajo është e lindur më 17 Prill 1974 në qytetin Harloë, e cila gjendet në qarkun e Essex, Angli. Ajo është e martuar me futbollistin e famshëm David Beckham. Ka shumë zëra që qarkullojnë rreth lidhjes së tyre, por një gjë mbetet e pandryshuar – Victoria Beckham gjithmonë duket e përsosur.

  Nëse dëshironi të fitoni figurë të përkryer trupore për shumë pak kohë, ju mund të ndiqni dietën e Victoria-s, e cila zgjat vetëm 4 ditë dhe largon shpejt 4 kg. nga pesha e tepërt.

  Gjatë dietës duhet të pini të paktën 1.5 litra ujë në ditë.

  Se si duket menyja ditore gjatë katër ditëve të planifikuara, shihni udhëzimet më poshtë…

  Dita e parë:

  Ju mund të pini vetëm ujë ose çaj jeshil.

  Dita e dytë:

  Mëngjesi: gjysmë molle të gjelbër, 100 gr. kos me sasi të vogël të yndyrës, gjysmë racioni orizi zier.

  Dreka: 100 gr. tranguj me vaj ulliri dhe lëng limoni, gjysmë racioni oriz i zier, 30-40 gr. proshutë.

  Deserti: çfarëdolloj fruta, 1 vezë, sallatë e freskët me lakër.

  Darka: vezë të fërguara (omletë), gjysmë racioni oriz i zier. Gjithashtu keni të drejtë ndërmjet drekës dhe darkës për një copë bukë thekre.

  Dita e tretë:

  Mëngjesi: një fetë buke të zezë me gjalpë, kafe ose çaj (pa sheqer), 50 gr. djathë, një pjesë të vogël shalqiri.

  Dreka: disa feta proshutë, tranguj me lëng limoni, dy copa pjepër.

  Darka: dy domate me vaj bimor, 70-80 gr. djathë, një copë pjepër. Mes ngrënies ju mund të hani shalqi.

  Dita e katërt:

  Mëngjesi: 200 gr. kos, 1 banane, 1 lugë çaji tharm.

  Dreka: dy feta bukë të zezë pa gjalpë, 2 domate, 200 gr. kos.

  Darka: 150 gr. sallatë (spec i kuq dhe kastravec), proshutë, 200 gr. kos./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...