13.4 C
Priština
More

  Cili është vitamini më i mirë për ngërç në këmbë?

  spot_imgspot_img

  Nëse vuani nga ngërçet muskulore, ka të ngjarë që tashmë jeni njohur me opsionet për lehtësimin e dhimbjeve.Nxehtësia, masazhi dhe relaksuesit e muskujve me recetë janë mënyra të zakonshme për të trajtuar spazmat.

  Por, vitaminat mund të funksionojnë shumë mirë, duke trajtuar në mënyrë efektive ngërçet e muskujve, si dhe duke parandaluar dhimbjet para se të fillojnë.

  Shumë nga vitaminat e rishikuara më mirë për dhimbjen e muskujve përmbajnë magnez, të cilin tashmë e dimë se është efektive edhe në mbrojtjen kundër COVID-19, rritjen e sistemit imunitar dhe madje edhe uljen e presionit të gjakut.

  Por, kujdes cilin lloj shtese magnezi vendosni të përdorni, ato që përmbajnë glikinat të magnezit, forma më e disponueshme e enzimës, thithin lehtësisht në muret e zorrëve dhe nuk prodhojnë një efekt laksativ.

  Nëse qëllimi juaj është të ndaloni ngërçet e muskujve dhe të flini më shumë, gjëja e fundit që dëshironi është një shtesë që ju dërgon në banjë disa herë gjatë gjithë natës.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...