19.7 C
Priština
More

  Çfarë nëne do të jeni duke u bazuar në shenjën tuaj të horoskopit?

  spot_imgspot_img

  Nënat, veçanërisht ideja e amësisë, mund të duket një gjë e frikshme. Por, sidoqoftë, zbuloni çfarë nëne do të jeni duke u bazuar sipas shenjës suaj të horoskopit.

  DASHI

  Përparësitë si një nënë: besimi, vetëkujdesi, forca dhe guximi.

  Mangësitë si një nënë: konkurenca, hidhërimi, obsesioni.

  Stili juaj prindëror: Natyrë luftarake, e gatshme pë betejat, vigjilente për gjithçka.

  DEMI

  Përparësitë si një nënë: stabiliteti, shja e mirë, sensi i duhur, punëtore e zellshme.

  Mangësitë si një nënë: privilegji, materializmi, ndryshimi i humorit.

  Stili juaj prindëror: jeni një nënë kreative, nuk i pritoni ndryshimeve, sidomos kur bëhet fjalë për fëmijët tuaj, i rritni ato që të fitojnë shprehi të mira, autoritet, dhe sipas mundësisë të ju idolizojnë.

  BINJAKËT

  Përparësitë si një nënë: freskia rinore, kurioziteti, origjinaliteti, kreativeti.

  Mangësitë si një nënë: mungesa e kufijve, mos durimi.

  Stili juaj i prindëror: jeni nënë që pëlqeni të parashikoni planet dhe obligimet nga më herët, jeni komunikative dhe me intelekt, andaj truri juaj nuk pushon asnjëherë. Instinkti juaj amësor është një lidhje unike.

  GAFORRJA

  Përparësitë si një nënë: lojëtare e fortë, lidership, kreativitet, besim.

  Mangësitë si një nënë: vetëmbyllje, drama, energji e tepruar.

  Stili juaj prindëror: nënat nën këtë shenjë janë shumë kreative dhe dramatike, kudo që shkojnë ato lënë gjurmë. Prindërimi është gjëja më e vlefshme për ju.

  LUANI

  Përparësitë si një nënë: kurioziteti, aftësia për të logjikuar thellë, origjinaliteti.

  Mangësitë si një nënë: mungesa e vendosjes së kufijve, padurimi.

  Stili juaj prindëror: jeni një nënë me shumë përgjegjësi, komplekse dhe shume kontradiktore herë pas here. Personave nën këtë shenjë thjeshtë nuk ju dihet sjellja e tyre.

  VIRGJËRESHA

  Përparësitë si një nënë: organizimi, sensi i humorit, shprehi të shëndetshme, intelekti.

  Mangësitë si një nënë: tendenca gjykuese, shqetësim dhe brenga, mbi-analizim i panevojshëm.

  Stili juaj i prindërimit: jeni një nënë me një shpirt të lirë, jeni kurioze për nga natyra dhe e drejtpërdrejtë. Për ju, fëmija është qendra e universit andaj tentoni të bëni gjithçka për të.

  AKREPI

  Përparësitë si një nënë: forca, intuita, vullneti.

  Mangësitë si një nënë: kontrolli, paranoja, pamundësia emocionale, obsesioni, faji.

  Stili juaj prindëror: jeni një nënë që i mbani obligimet tuaja në vijë të drejtë, nuk lejoni t’ju ikin gjërat nga dora, i mbroni dhe ruani me shumë kujdes fëmijët me një shpirt dhe forcë luftarake.

  SHIGJETARI

  Përparësitë si një nënë: ndjeshmëria, rehatia, shija e mirë, ërkushtimi dhe sentimentalizmi.

  Mangësitë si një nënë: ndryshime në humor dhe sjellje, frikë, xhelozi.

  Stili juaj prindëror: jeni nëna më superiore me instinkte të larta të amësisë. Jeni nënë luftarake që mund të lindni edhe në shtëpi, jeni shumë e balansua dhe pëlqeni të investoni shumë tek burri dhe fëmijët tuaj.

  PESHORJA

  Përparësitë si një nënë: durimi, shije e rafinuar, guxim.

  Mangësitë si një nënë: mospërputhje, snobizëm, kotësi.

  Stili juaj prindëror: keni balansim për secilën punë që e bëni, dëshironi të gjeni pikën qendrore apo mesin e barabartë për gjtihçka. Pëlqeni të kujdeseni për fëmijët, i mirëmbani dhe vishni sa më mirë dhe nuk e kurseni aspak veten.

  BRICJAPI

  Përparësitë si një nënë: planifikimi, vlerat tradicionale, durimi.

  Mangësitë si një nënë: brengat dhe shqetësimi, pesimizmi.

  Stili juaj prindëror: sa i përket prindërimit, ju jeni më shumë lloji i babait për fëmijën tuaj se sa ai i nënës. Jeni sentimentale por me karakter mashkullor, keni autoritet dhe nuk ekzistojnë për ju kufinj.

  UJORI

  Përparësitë si një nënë: mendje hapur, origjinal.

  Mangësitë si një nënë: vendosja e kufijve, drama pesimizmi.

  Stili juaj prindëror: jeni karakter kurioz, shumë spontane, por me raste edhe cinike sipas nevojës. Jeni e specializuar në organizimin e kaosit dhe jeta me ju është avantureske, asnjëherë e mërzitshme.

  PESHQIT

  Përparësitë si një nënë: imagjinata, përkushtimi, kreativiteti.

  Mangësitë si një nënë: manipulimi, faji, jostabilitet.

  Stili juaj prindëror: jeni një nënë sirenë shumë e kujdesshme në shije dhe e rafinuar në sjellje, jeni empatike, e ndjeshme dhe emocionalisht inteligjente./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...