5.2 C
Priština
More

  Arsyeja pse nuk duhet injoruar lemza

  spot_imgspot_img

  E dini si është, keni gëlltitur shpejtë lëng me gaz në teatër dhe tani të gjithëve ju pengon lemza juaj. Sigurisht që është e mërzitshme, mirëpo a e dinit se lemza është shenjë e diçkaje më serioze se bezdisja e të tjerëve?

  Ndonjëherë është shenjë se jeni duke pasur sulm në zemër.

  Para se të vraponi për në spital në momentin që keni lemzë të lehtë, ka edhe shenja tjera që e përcaktojnë nëse keni sulm. Së pari, kjo lemzë do të jetë e dhimbshme,e ashpër dhe vjen nga askund, kështu thotë neurologu Dijana Grin- Çandos në një artikull në Huffington Post.

  E dini se jeni duke përjetuar sulm nëse lemza juaj shkakton dhimbje në gjoks, mpirje dhe shikim të paqartë, por lemza ndonjëherë është aq e ashpër saqë nuk i dalloni dot ato simptome.

  Si duket, shumica e njerëzve nuk janë të vetëdijshëm me lidhjen mes lemzës dhe sulmeve, në një anketë me 1000 femra vetëm 10% e tyre e dinte se ekzistonte kjo lidhje.

  Nëse përjetoni lemzë të papritur dhe të dhimbshme, shkoni menjëherë në spital. Mos e injoroni lemzën tuaj, sado që ju duket qesharake./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...