-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Aroma e keqe e gojës- ilaçi natyral për trajtim me sherebelë, mente dhe livando!

  spot_imgspot_img

  Mos qëndroni më me gojën mbyllur! Largojeni frymën e keqe me një ilaç tërësisht natyror, të përgatitur me sherebelë, livando dhe mente. Mos u ndjeni keq nëse keni diçka për të thënë … ose dikë për të puthur!

  Problemi i frymës së keqe prek shumë njerëz dhe është telash për ata që e vuajnë. Por cilat janë shkaqet që e krijojnë këtë problem? Në shumicën e rasteve kjo ndodh për shkak të një higjiene orale joadekuate ose të pamjaftueshme; ose mund të ketë probleme dentare, grimcat ushqimit që nuk janë larguar pas ngrënies, problemet e tretjes ose pirja e duhanit.

  Një ilaç natyror për të mposhtur atë që është quajtur zakonisht halitosis, është një çaj bimor me sherebelë, mente dhe livando. Ja se si përgatitet:

  Përbërësit:

  – 3 gr. livando;

  – 3 gr. sherebelë;

  – 3 gr. mente.

  Përgatitja:

  Grimconi dhe përzieni së bashku këto bimë, pastaj shtoni 120 ml ujë të vluar dhe lëreni kështu për 10 minuta. Përdoreni këtë çaj për të shpëlarë gojën disa herë në ditë.

  Nga: Anila Mirdita

  Foto: pixabay

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...