14.4 C
Priština
More

  Afrodiziakët natyrorë – Viagrat bimore

  spot_imgspot_img

  Para zhvillimit të industrisë farmaceutike , frytet natyrore janë përdorur shumë për të plotësuar të dëshirat e dashurisë. Natyra „Viagra-n“ e saj e ka ofruar gjithmonë – falas.

  Angjinarja

  Vitamina C dhe gjëja e idhët cinaropirkin që ndodhet në angjinare, aktivizojnë gjëndrrat seksuale tek meshkujt dhe femrat si dhe prodhimin e më tepër hormoneve seksuale.

  Avokado

  Avokado është e pasur me magnez ( për energjinë ) , yndyrna të pangopura (për zemër ) dhe vitaminë E. Për të përforcuar cilësitë nxitëse të avokados , të përgatitni salcë të thjeshtë meksikane nga avokado dhe erëza të quajtur Guacamole : mikso avokadon me një lugë çaji lëng limoni , pastaj shtoni një lugë gjelle me hudhër të copëtuar .

  Bajamet

  Bajame kanë kohë që janë të lidhur me fertilitet : supozohet që aromë e tyre excites gratë , kështu që ata janë përdorur shpesh në dasma . 28 gram bajame siguron 35 për qind të sasisë së rekomanduar ditore ( RDA ) të vitaminës E , e cila ndikon në nivelin e pjellorisë dhe funksionin e organeve riprodhuese . Bajamet përmbajnë nivele të larta të mineraleve, magnez , fosfor , dhe zink, nga të cilat zinku stimulon dëshirën seksuale te meshkujt . Nëse përdoret rregullisht , forcon forcën mashkullore .

  Borzilok

  Mjekësia popullore rekomandon të shijoni çajin e borzilokut për të zgjuar epshin seksual. Përveç si çaj , në qëllimet e lartpërmendura borzilok mund të (i freskët apo i thatë) merret si një erëz apo shtesë në : sallatë, mish dhe peshk . Më shumë borzilok, më shumë fuqi në seks- thotë populli.

  Selino

  Për potencë më të mirë në burra selino është përdorur në kohën e Romës së lashtë . Romakët i kanë dedikuar selinon zotit të tyre të seksualitetit -Pluto. Efekti i atribuohet vajrave thelbësore që janë aty , dhe mbi të gjitha , androsteronit , një hormon seksual mashkullor. Prandaj selino në disa vende përdoret në sasi të mëdha në sallatë.

  Hudhra

  Zinku dhe molibdeni janë të përfshirë në sasi të mëdha në hudhrën e bardhë që në mesjetë e quanin “hudhra e dashurisë”. . Përbërësi kryesor , allicina , rrit rrjedhjen e gjakut në organet seksuale . Problemi është tek era e pakëndshme e hudhra , kështu që është e këshillueshme që kjo substancë natyrore të përdoret nga të dy partnerët njëkohësisht.

  Sherbela

  Sherbela, ose latinisht Salvia officinalis (nga fjala salvare, që do të thotë të shpëtosh apo të shërosh) qysh nga lashtësia përdoret për shërimin e gati çdo sëmundjeje. Shkenca moderne ka dëshmuar që sherbela ka veprim antibakterial dhe antikërpudhor, freskon dhe forcon, ndihmon kundër dhimbjeve dhe temperaturave të larta, mund të reduktojë nivelin e glukozës në gjak, çka e bën të dobishme tek diabeti, ndërsa marinarët e konsumonin për të rritur dëshirën seksuale.

  Kakao

  Ilaçi i dashurisë që përmban kakao me garancë nuk shkakton asdnjë efekt negative, është shije e padëmshme dhe e këndshme. PROPOZIM : një grusht kokrra të skuqura kakao hidheni në tigan dhe pastaj grimconi përzieni me një grusht miell misri dhe 100 ml ujë të nxehtë .Shkurtimisht vlojeni, shtoni një pak spec djegës në pluhur, një lugë çaji kanellë, tre kokrra allspice, një vanilje dhe pak mjaltë për shije.

  Farat e hithrës

  Në fillim të shekullit të kaluar, hungarezët kanë zbuluar një mjet të ri të përforëcimit të potencës, edhe atë rastësisht. Duke dashur që kuajt të duken më të fortë ata i kanë ushqyer me një përzierje nga farat e hithrës dhe mjalta, rezultati ka qenë I mahnitshëm. Mjekët më pas kanë kryer prova të ndryshme dhe kur e kanë provuar në mehskujt modern, janë befasuar nga efekti I arritur.

  Asparagus

  Kjo perime pranverore ka një efekt pozitiv në potencën e mashkullit, nganjëherë quhet “shkop i ndjenjave”. Është i pasur me zink dhe molibden dhe ka një acid që rrit efektin e tyre në potencën seksuale.

  Majdanoz

  Qysh dy shekuj më parë nga burrat skocez u konsiderua si një agjent i fshehtë për forcimin e potencës.. tri orë para aktit, burrat kanë përtypur tre lugë me gjethe majdanozi të freskët, të imtësuara./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...