-1.3 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  7 gabimet më të rënda në bukuri

  spot_imgspot_img

  Flokët shumë të gjatë, shumë pudër, bronzer i shpërndarë … Një vijë e hollë që ndan një shije të keqe nga një dukje moderne. Këtu janë të paraqitura disa tendenca që e paraqesin anën e keqe të bukurisë.

  Mospërputhja e fytyrës dhe qafës
  Pudra e lëngshme krijon iluzionin e një teni të përsosur, por në qoftë se nuk e shpërndani në mënyrë të barabartë edhe në qafë do të dukeni sikur të keni vënë një maskë.

  Flokët shumë të gjata
  Flokët e gjata janë seksi, por në qoftë se ajo arrin deri në pjesën e poshtme, është me të vërtetë shumë. Flokët deri te gjysma e shpinës kanë gjatësinë e duhur për grua moderne.

  Lapsi shumë i theksuar për buzë
  Ne e dimë se ku gjendet goja juaj, kështu që nuk ka asnjë arsye për të theksuar me laps të errët. Nëse vërtetë dëshironi që ti kufizoni përdoreni një laps që është me ngjyrë të njëjtë si buzëkuqi që e përdorni.

  Rregullimi në publik
  Rregullimin e thonjëve dhe krehjen e flokëve e kryeni pas dyerve të mbyllura, në shtëpinë tuaj apo të paktën në tualet për femëra. Nuk keni nevojë që rutinën e përditshme të ndani me publikun.

  Më shumë bronzer
  Bronzeri shërben për të bërë lëkurën të duket e rrezitur, por jo të tejpjekur. Vetëm një grimcë e bronzerit është e mjaftueshme për të arritur efektin e një shkëlqimi veror.

  Botox dhe mbushësit e buzëve
  Femrat zakonisht kërkojnë nga kirurgët plastikë që t’ju bëjnë buzët sexy si ato të Angelina Jolie. Por me përdorimin e tepërt të botox-it dhe mbushësit për buzë, buzët tuaja do të duken si një peshk.

  Solariumi
  Solariumi është i rrezikshëm, më mirë përdorni sprej për vetë-rrezitje. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...