11.3 C
Priština
More

  6 sekrete të femrave të cilat gjithmonë kanë grim perfekt

  spot_imgspot_img

  Teni i tyre është si porcelan, kurse sytë të grimuar perfekt! Ja cili është sekreti i tyre!

  Po ju zbulojmë sekretet e tyre.

  # Përgatitja cilësore

  Sa më e hidratuar lëkura juaj, aq më mirë duket pudra në të, por edhe qëndron më shumë. Mënyra më e mirë se si ta arrini këtë është të aplikoni kremin hidratues dhe disa minuta me lëvizje të vogla ta masazhoni në fytyrë. Kur të thithet plotësisht nga lëkura, filloni me aplikimin e make up – it.

  # Bazën aplikojeni në shtresa

  Filloni me aplikimin e korrektorit, gjithkund ku është e nevojshme, pastaj aplikoni pudrën, që ta njëjësoni mirë. Gjithashtu, bëni kujdes mos e teproni me atë, por vetëm që ai të duket sa më natyral.

  # Dy skuqës të ndryshëm

  Çelësi i fitimit të shkëlqimit të përsosur të fytyrës? Dy skuqës të ndryshëm. Njëri le të jetë kremoz, dhe pastaj faqet përshkoni edhe me atë në pluhur. Edhe më mirë, përdorni dy nuanca të ndryshme, p. sh. më të ftohtë dhe më të ngrohtë, që të përfitoni pamje sa më natyrale. I masazhoni në fytyrë. Kur të thithet plotësisht, filloni me aplikimin e make up – it.

  Yay or nay?

  A post shared by @ beauty on

  # Sekreti i linjës perfekte me lajner

  Ajo që duket profesioniste dhe nuk lyhet … Sekreti qëndron në përshkimin e po asaj linje, me hijëzues me ngjyrë të njejtë. Nëse keni lëkurë shumë të yndyrshme, paraprakisht përdorni prajmer (primer) për hijëzim.

  # Ato nuk i frigohen pluhurit të tejdukshëm

  Pudra e bardhë pluhur, është ajo që e “përmbyll” grimin tuaj në fytyrën tuaj dhe pengon njollosjen. E aplikoni përmes tamponëve për pudër, e jo me brushë, këshillojnë ekspertët dhe aplikojeni në ballë, hundë dhe mjekërr, tejkaloni faqet që shkëlqimi mos të jetë në tërë fytyrën.

  ??

  A post shared by @ beauty on

  # Gjithmonë kanë buzëkuqin në dorë

  Për të mund ta korrektojnë pikërisht në çdo moment, veçanërisht pas pirjes së kafesë apo ngrënies së drekës, kur zhduket çdo buzëkuq dhe kështu nuk duket mirë. Për fat të mirë, paketimi është i vogël dhe mund të mbahet në çdo çantë dore./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...