14.4 C
Priština
More

  5 videot më të mira për stërvitje në YouTube

  spot_imgspot_img

  Duhet të ndërpritni konsumin e tepruar të ushqimeve si dhe ti mbani të kontrolluara kilogramët e juaja. Për më tepër, ekzistojnë video tërësisht pa pagesë në YouTube ku mund të udhëzoheni.

  Forcë dhe gjendje e mirë trupore

  1. Jillian Michaels: zvogëlon trashësinë, nxit metabolizmin me anë të stërvitjeve të plota.

  https://www.youtube.com/watch?v=FTT4W8ygJ7w

  Mbretëresha e ushtrimeve, Jillian Michaels sjell trajnimin e saj në kanalin YouTube. Ky trajnim total i trupit përfshin 7 qarqe kardio për të forcuar dhe tonifikuar çdo muskul të vetëm. Nëse nuk lodheni, atëherë kjo tregon se nuk jeni duke ushtruar rëndë, e cek ajo në video, kështuqë përgatituni për seanca serioze djerse.

  2. Stërvitje 7 minutëshe: trup i plotë, ushtrime kardio për djegie të kalorive

  Kjo video është dëshmi pozitive se ju nuk keni nevojë të frekuentoni palestrën, ose të keni kohë ose hapësirë për vrasjen e kalorive. E tëra që ju duhet është një rutinë e orarit të përmbushur me ushtrime, si squats apo përkulje si dhe pompime me 10 sekonda pushim pas çdo ushtrimi, kësisoj ju nuk do të humbni asnjë përfitim nga n

  3. Këmbë joshëse me anë të stërvitjes së plotë

  Ndërtoni gjymtyrët me anë të kësaj rutine 11 minutëshe nga Autumn Calabrese. Përmes tri qarqeve të stërvitjeve të vështira si squats apo përkuljet me një këmbë, përkuljet në mur si dhe shumë pajisje tjera të nevojshme për stërvitje.

  4. Ngritja dhe tonifikimi i prapanicës nga Katrina

  Është bërë shumë i njohur liftingu i prapanicës dhe formimi i saj dhe është në krye të gjërave të dëshiruara në listat e palestrës. Lëvizjet si goditjet nga mbrapa si dhe stërvitjet me hedhje apo zgjatje të muskujve, ndikojnë në ndërtimin, forcimin dhe ngritjen e të pasmeve tuaja.

  5. Rrezistencë totale për formësimin e trupit me anë të stërvitjeve

  Pajisja që mund ta bartni me vete gjatë udhëtimeve, është një mjet që nuk zë shumë hapësirë dhe peshon shumë pak. Nëse jeni adhurues i këtyre stërvitjeve duhet ta gjurmoni patjetër këtë video. Këtu kombinohen lëvizjet për krijimin e forcës, ushtrimet për përmirësimin e rrahjeve të zemrës si dhe stërvitje rutinore që sfidojnë tërë trupin tuaj.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...