28.6 C
Priština
More

  5 këshillat më të mira për aplikimin e lajnerit

  spot_imgspot_img

  Kur shoqet ju sigurojnë se aplikimi i lajnerit është make up më i thjeshtë të cilin mund ta bëjnë në çast, nuk e keni të qartë përse ju nuk ju shkon për dore? Që të mund të ju lehtësojmë këtë mund, po ju paraqesim 6 rregulla të arta për aplikimin e eyeliner-it.

  Ka pak gjëra që mund të na shqetësojnë më shumë se aplikimi i eyeliner-it.

  I tërë make up duket i përsosur dhe nevojitet vetëm edhe një linjë me tush … dhe i tërë tregimi ndalon këtu. Linja juaj nuk është as e drejtë as preçize, e kur filloni ta përmirësoni bëhet gjithnjë e më e trashë.

  E njohur?

  Me dëshirën të ju ndihmojmë po ju sjellim 6 këshilla të thjeshta për aplikimin e eyeliner-it:

  1. Në vend të lapsit me gomë për fshirjen e linjave, merrni ndonjë hijëzues mat dhe furçën e pjerrtë me të cilën do ta bëni këtë. Edhe pse në shikimin e parë lapsi me gomë duket si zgjidhje plotësisht logjike dhe e thjeshtë, në realitet është krejt ndryshe. Shpesh këto goma mund të gërvishtin, ashtuqë brusha e lagësht dhe hijëzuesi janë zgjidhje shumë më e mirë.

  2. Lapsi i fortë, përveç që nuk rrëshqet mbi qepallën e syrit, ai edhe gërvishtë. Rezultati është mjaft i dhimbshëm, kurse linja juaj e zezë është e pasuar me skuqje. Për këtë, nxeheni majen e lapsit me tharëse flokësh, që ta zbutni lapsin i cili pastaj do të rrëshqasë nëpër qepallë, kurse linja juaj do të jetë e pastër.

  3. Skenari më i keq i mundshëm: Jeni rregulluar për në punë dhe pikërisht kur keni dashur të vendosni tushin, e keni kuptuar se e keni harxhuar. Ju propozojmë dy zgjidhje. Nëse nuk preferoni linjë të drejtë, aplikoni maskarë me kujdes edhe në qepallë dhe shtrijeni me shkopin higjienik. Zgjidhja e dytë është që me furçën e pjerrtë të përshkoni skajin e maskarës dhe aplikoni ngjyrën si eyeliner-in.

  4. Në vend që linjën tuaj të tushit ta filloni nga ana e brëndshme e syrit, filloni nga pjesa e jashtme e qepallës drejtë të brëndshmes. Linja do të jetë më e drejtë, më preçize dhe do të ketë trashësinë që ju e dëshironi. Edhe atë në të dy sytë.

  5. Tushi i lëngshëm në qepallë duket shumë më bukur se lapsi. Por, nëse e keni problem të bëni linjë në qepallë me të, më parë bëjeni me laps, e pastaj nëpër të njëjtën linjë kaloni me tush. Kjo SOS këshillë është e shkëlqyer për fillestarë.nja juaj e zezë është e pasuar me skuqje. Për këtë, nxeheni majen e lapsit me tharëse flokësh, që ta zbutni lapsin i cili pastaj do të rrëshqasë nëpër qepallë, kurse linja juaj do të jetë e pastër./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...