-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  5 fjali që duhet t’i themi sa më shpesh

  spot_imgspot_img

  Në botën moderne me plot strese dhe pakënaqësi, shpesh i harrojmë ato fjali të vogla, të cilat i mburrin njerëzit që i keni përreth, duke i bërë ë kuptojnë se e vlerësojmë përkrahjen e tyre. Për këtë është kujtuar dhjetëvjecari Robby Novak, djaloshi që ka krijuar një senzacion në internet falë videos së tij inspirative me biseda me persona të njohur (përfshirë edhe presidentin Obama)

  Një nga punimet e tij të fundit janë “Njëzet gjërat që duhet t’i thoni sa më shpesh: Ne po ju sjellim pesë prej tyre, ndërsa juve ju mbetet të mendoni se kur për herë të fundit ia keni drejtuar dikujt këto fjali. Ndoshta atij personi ia keni zbukuruar ditën.

  1. Gjithcka do të bëhet mirë!

  2. Po, ti je shumë mirë!

  3. Ti mundesh!

  4. Po, të fal!

  5. Falemnderit shumë!

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...