-2.8 C
Priština
2.7 C
Zürich
More

  16 truqe të modës që secila femër duhet t’i dijë

  spot_imgspot_img

  Përveç që do të na e lehtësonin jetën, këto truqë do ta bëjnë garderobën tuaj që të duket shkëlqyeshëm. Këto ekzistojnë për shkakun që një vajzë e ngjashme me juve është kujtuar për të gjetur një zgjidhje, dhe me këtë na e ka lehtësuar jetën të gjithëve.

  1. Ngjitni një pecetë për përdorim të përditshëm tek pjesët nën sqetullat tuaja që të mos shihen shenjat e djersitjes.

  2. Përdorni faculeta të lagura për të pastruar shenjat e bardha nga deodoransi në rrobat tuaja.

  3. Kapni pantallonat në të dyja anët me tregera te vegjel që mos t’ju dalin mbi çizme.

  4. Kjo është forma e drejtë për të përvjelur mëngët e këmishës.

  5. Që të mos ju zbërthehet patenti, nxjerreni rrethin metalik nga mbajtësi i çelësave dhe kapeni atë për patent (zinxhir) dhe pastaj mbërtheni pantollonat dhe lidheni rrethin me pullën kryesore

  6. Nëse e vëreni që majat e krahëve të këmishës janë të rrudhura, hekurosini ato me hekur për flokë.

  7. Vendosni qese çaji të lagura në këpucët tuaja që të çliroheni nga era e keqe.

  8. Që t’i largoni njollat e djersitjes, para se t’i vendosni rrobat në rrobalarëse, spërkatini pjesët e nënsqetullave me lëng limoni.

  9. Nese nuk keni këpucë me shkëlqim, vendosni ‘xixa’ në take, ashtuqë fillimisht të vendosni ngjitës pa ngjyrë, e pastaj me dorë i vendosni ‘xixat’.

  10. Në këtë mënyrë, më së lehti mund t’i mbathni çizmet tuaja

  11. Qepeni një kapëse në maicën tuaj që të mos u duken shiritat e sytjenave

  12. Vendosini në një shirit magnetik gërshërët e vogla, pincetat, kapëset e prerësen e thonjëve, që të mos i humbisni.

  13. Ekzistojnë shumë mënyra se si ta lidhni rrypin, e që njëri skaj të mos bie

  14. Enën për bërje të akullit shfrytëzojeni për të ruajtur aksesorë të imët

  15. Në këtë mënyrë më së bukuri i virrni shallat tuaj në mbajtëse

  16. Që unazat të mos oksidojnë dhe të lënë gjurmë të zeza në gishta, ngjyrosini nga ana e brendshme me llak pa ngjyrë./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...