19.7 C
Priština
More

  11 gjërat që vajzat e nënave të fuqishme i dijnë

  spot_imgspot_img

  Nëse nëna juaj është diçka si nëna jonë, po ju paraqesim këtu 11 gjëra që do donit ti dinit:

  1. Është në rregull ta duani veten tuaj. Nëna ime më dërgon foto nga stili i ri i flokëve të saj duke më then, “dukem e mrekullueshme”. Unë qeshi, sepse vetë-urrejtja pritet gjithmonë nga femrat dhe rrallë herë mund të dëgjosh një femër ta lavdërojë veten.
  2. …dhe mos kërkoni falje për suksesin tuaj. Nëna ime ka filluar një karrierë të re vitin e kaluar. Dhe, kur ajo u emërua si ‘salesperson’ i vitit, ajo nuk insistonte se ishte fat, por punonte shumë rëndë, aftësitë e saj ishin gjëja më e mirë dhe ajo ndjehej krenare për të.
  3. Të ngritni veten lart nuk do të thotë të përbuzni tjetrin te poshtë. Duke lënë mënjanë arritjet e saja, nëna ime është e para e cila nxjerr në pah anët e forta të njerëzve tjerë (veçanërisht nëse këto njerëz janë bijat e tyre).
  4. Të krahasoni veten me femrat tjera nuk do të ju çojë askund. Nëna ime trajton miqtë e saj sikur të ishin të një gjaku. Ajo ka marrëdhënie të veçanta me grate tjera sepse dëgjon problemet e tyre pa i gjykuar ato dhe ofron mbështetje të pafund, duke mos e përfshirë xhelozinë në mes.
  5. Nëse mund të mbështeteni tek miqtë tuaj, jeni shumë me fat. Nëna ime më kamësuar se është më e rëndësishme të nxitni marrëdhënie që me të vërtetë kanë rëndësi se sa të humbni energji emocionale me miqtë tuaj.
  6. Një marrëdhënie nuk është treguesi kryesor i lumturisë suaj. Shikoja filmat e Disney në vitet e 90-ta, asnjëherë nuk kam blerë filma ku mashkulli është gjithmonë shpëtimtari i femrës, ku martesa është qëllimi kryesor i jetës, nuk i kam menduar këto sepse jam rritur nga një grua e cila më ka edukaur ndryshe.
  7. Nuk keni nevojë për leje që të bëni çfarë dëshironi dhe kur e dëshironi atë. Nëna ime sapo kishte lënë një punë sepse ish partneri i saj kishte menduar se nuk ishte e sigurtë, dhemë ka thënë shumë herë se pse nuk do ta bënte më përsëri atë. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar këtu! Jeta ime = regullat e mia.
  8. Mund të qëndroni vet në këmbë. Të gjitha zonjat që ndihen me vetëbesim, mund ti bëjnë gjërat vet.
  9. Të falni dikë nuk është e njejtë sikur ti jepni ndonjë udhëzim. Nëna ime më ka mësuar se thjeshtë, ekzistojnë njerëz për të cilët ia vlen ti falësh, ndërsa disa të tjerë jo.
  10. Mbi të gjitha, femrat vetëm duan (dhe duhet) të argëtohen./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...