14.4 C
Priština
More

  11 gjërat që ju shqetësojnë kur prezentoni të dashurin me prindërit tuaj

  spot_imgspot_img

  1. Nëse babai juaj do te thotë diçka të sikletshme.

  Gjasat janë 99,99% që kjo të ndodhë, kështuqë thjeshtë pranoni faktin dhe përgatitni ndonjë plan nxjerrës nga situata nëse gjërat marrin tatëpjetën.

  2. Nëse partneri juaj nuk do të përtypë çamçakëzin me gojën mbyllur.

  Ai gjithmonë përtypet me gojën mbyllur, por ndoshta thjeshtë këtë herë nuk paraqitet mirë sa duhet dhe ju dëshironi ta vritni atë në presence të familjes suaj për sjelljen jo të mirë dhe nuk dëhsironi më kurrëtë flisni për këtë mbrëmje.

  3. Nëse nëna juaj do të thotë diçka politike.

  Nëna juaj dhe besimet politike të partnerit tuaj janë po aq larg dhe të ndryshëm sa një gomar dhe një elefant, dhe kjo ju shqetëson pa masë. Por, pastaj ata janë vetëm dy njerëz me mendime të ndryshme dhe mos harroni se mosmarrëveshjet janë të shëndetshme nganjëher, thjeshtë do të shtoni edhe nga dy gota verë dhe mbrëmja vazhdon.

  4. Nëse partneri juaj do të vonohet.

  I keni treguar se mbrëmja fillon dy orë para se ai të vijë, por ju vlon gjaku nga inati se ai nuk paraqitet një kohë të gjatë në takimin e lënë, dhe ju thjeshtë nervozoheni.

  5. Sepse puna e partnerit tuaj nuk është mjaft mbresëlënëse.

  Sigurisht, partneri juaj ndoshta nuk ka arritur kulmin e gjetjes së një pune të mirë, apo puna e tij e mëparshme ka qenë si shitës sufllaqesh, por kjo nuk krahasohet me talentin dhe inteligjencën e tij.

  6. Kur i dashuri juaj vishet jo përshtatshëm.

  Edhepse ju e këshilloni për ndonjë kombinim të mirë dhe solemn, ai përfundon me një veshje qesharake, me ndonjë maicë apo këmishë me shkrime palidhje, pantallona të shkurta apo sandale me çorapa.

  7. Kur gjyshja juaj, do të thotë diçka paksa raciste.

  Apo ndoshta edhe krejtsisht raciste. Në fakt, a mund thjeshtë mos ta ftojmë atë?

  8. Kur prindërit do të ju pyesin se si jeni takuar dhe partneri juaj përgjigjet me sinqeritet.

  Kur ai i tregon babait tuaj se jeni takuar për herë të parë në Craiglist, dhe nëna juaj duke i thënë atij me kërshëri: “Oh, ai vendi ku ti shite kositësen e lëndinës, Haroldin? Sa romantike.”

  9. Kur nëna juaj nuk qan se më në fund e keni gjetur dashurinë e vërtetë, dhe se keni qenë në lidhje me aq shumë “humbës”.

  Sigurisht, partneri juaj është i veçantë, por kjo nuk do të thotë se nëna juaj duhet të puthë tokën e të ulet në gjunjë e t’ia kapë duart duke e lutur atë që mos të largohet kurrë nga ju sepse vajza e saj asnjëherë nuk ka bërë zgjedhje më të mirë nga gjithë ato “të dashur”.

  10 Kur i dashuri juaj largohet nga temat që ju i konsideroni si të pranueshme.

  11. Kur prindërit e tu e pëlqejnë partnerin tuaj më shumë se juve.

  Kjo ka ndodhur me motrën time, ish partneri i saj ka qenë një zotëri shumë simpatik i cili ka qëndruar vazhdimisht në kontakt me prindërit e mi para se të ndaheshin. Nëna ime ende i referohet atij si “Djalin që kurrë nuk e kishte”. Por ju lutem vini re: Une kam vëlla, ndërsa ai nuk konsiderohet fare sa i përket lavdëratave të ish- partnerit të motrës./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...