-1.4 C
Pristina
1.8 C
Zurich
More

  +10 rregulla që s’thuhen me zë të lartë për seksin

  KOSOVARJA:

  1. Hera e parë nuk është asnjëherë momenti më i mirë

  Nuk e keni parë asnjëherë lakuriq njëri-tjetrin. Nuk e keni idenë si është ai në krevat? A do të jetë i mirë? A do të mendojë dhe ai të njëjtën gjë për ty? Qetësohuni! Ai eksitohet sa më shpejt që ju zhvisheni.

  1. Puthjet janë të rëndësishme

  Mos lejoni askënd t’ju bindë për të kundërtën. Nganjëherë është më mirë “të ecësh përpara se të nisësh vrapin”. Është më argëtuese t’i ngadalësosh gjërat dhe të përfshihesh përpara se të fillosh vërtet aktin seksual.

  1. Nëse ai ndonjëherë fillon të bëjë ndonjë koment përçmues për trupin tuaj, është një “përbindësh” i vërtetë

  Nxirreni menjëherë përjashta dhe mos u pendoni.

  1. Bisedat e fëmijëve nuk lejohen

  Pse duhet që një mashkull i rritur të flas me ju (një grua e rritur) si të ishe një fëmijë? Provoni të udhëhiqni për shembull me biseda ‘të pista’ të përshtatshme për moshën tuaj, dhe shihni nëse ai i pëlqen ato.

  1. Seksi është pashmangshmërisht argëtues

  Zhurma të çuditshme, fytyra të qeshura, pozicione kompromentuese janë disa prej momenteve. Pranojeni diçka kur është qesharake dhe kurrë nuk do të jetë e vështirë.

  1. Mos harroni çorapet

  Nëse i keni hequr të gjitha rrobat nga trupi, mos harroni çorapet. Çorapet gjatë seksit janë të çuditshme. Mos pyesni përse, thjesht flakini tutje!

  1. Nëse nuk kërkon atë që do, nuk ke për ta marrë

  Mos u ankoni se personi me të cilin po flini nuk bën atë ‘gjënë’ speciale që ju pëlqeni nëse nuk ja keni thënë. Komunikimi është absolutisht i rëndësishëm kur bëhet fjalë për t’u kënaqur gjatë seksit.

  1. Të fjeturit të përqafuar është ndjesi e mirë

  …por edhe të flesh gjumë në anën tjetër të krevatit është ndjesi e mirë gjithashtu. Mos u ndjeni keq nëse zgjoheni dhe kuptoni se nata nuk ishte e mbushur me përqafime seksi.

  1. Mos u zhduk

  Sidomos kur dëshiron të marrësh një tjetër ftesë. Është e vrazhdë dhe për më tepër të qëndrosh në krevat është bukur gjithsesi.

  1. Mos neglizho urinën

  Nuk ka rëndësi sa komode je apo sa bukur duket ai- çohu dhe urino. Do të pendohesh më vonë sepse kjo ndihmon parandalimin e infeksioneve të rrugëve urinare. Më mirë të mos ngatërrohesh me to!

  1. Seksi i mëngjesit është kura më e mirë

  I ndjekur nga një kafe dhe sanduiç mëngjesi, natyrisht.

  1. Injoroji të gjitha këto “rregulla”

  Bëje sipas mënyrës tënde.

  Burimi: Marie Claire

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Si ndihmon banania në rënien nga pesha

  Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar...

  Para apo pas larjes me shampo, kur duhet të përdorni kondicionerin e flokëve?

  Në kujdesin e flokëve ekziston një teknikë e njohur...

  Omicroni ndikon edhe në seks

  Ekspertët besojnë se COVID-19 dhe variantet si Omicron po...

  Disa mënyra si të qëndroni ngrohtë në makinë, nëse nuk ju punon kondicioneri

  Nëse nuk keni kondicioner në makinë dhe temperaturat janë...