-4.8 C
Priština
-0.1 C
Zürich
More

  Çaj Livande me akull shërues magjik!

  spot_imgspot_img
  Bima e livandës rritet në Afrikën Lindore dhe Veriore, ne vendet e Mesdheut, Europën Jugore, Indi dhe Arabi Saudite, por tani kultivohet dhe në vendin tonë.
  Ju sjellim disa përfitime shëndetësore që i atribuohen çajit të livandës:

  – ndihmon në lehtësimin e pagjumësisë.

  – qetëson nervozizmin dhe ankthin. Mund të përdoret gjithashtu për të lehtësuar stresin.

  – trajton infeksionet në stomak dhe zorrë, si dhe fryrjen dhe dhimbjen e barkut.

  – lehtëson dhimbjet e kokës, migrenën.

  – ndihmon në zbutjen e ftohjes, kollës, bronkitit dhe astmës, problemeve në sistemin e frymëmarrjes.

  – ul djersitjen dhe rrjedhimisht ul temperaturën e trupit gjatë etheve.

  Përgatitja: Lëreni çajin të ziejë për rreth 7-10 minuta. Pastaj kullojeni, lëreni të ftohet, shtoni një ëmbëlsues (mjaltë ose sheqer dietik), pak lëng limoni, disa copa akulli dhe vetëm shijojeni!

  Ne të gjithë kemi mundësi të bëjmë zgjedhje në jetë dhe duhet të bëjmë atë që është më mirë për veten!

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...