-4.2 C
Priština
0.7 C
Zürich
More

  Dushi në formë të gabuar, shkakton rënie të flokëve

  spot_imgspot_img

  Mënyra se si ju laheni, mund të ndikojë në rënien e flokëve.

  Këtë e tha Sam Cinkir, CEO i “Este Medical Group” i cili u shpreh se janë njerëzit që bëjnë dush të nxehtë ata që rrezikojnë më shumë të dëmtojnë flokët e tyre.

  Ai shpjegoi se kjo është për shkak të efektit që ka uji i nxehtë në rrjedhën e gjakut dhe shëndetin e përgjithshëm të fijeve të flokëve, shkruan The Sun.

  “Dushi mund të na ndihmojë të relaksohemi, por ai me ujë  shumë të nxehtë mund të shkaktojë shumë dëmtime në lëkurën dhe flokët tuaj. Uji i nxehtë ngadalëson rrjedhjen e gjakut dhe skalpi juaj ka nevojë për qarkullim të mirë për të inkurajuar rritjen e shëndetshme të flokëve”, u shpreh ai.

  Por, nuk është vetëm rënia e flokëve që mund të shkaktojë dushi i nxehtë, ai mund të shkaktojë edhe zbokthin.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...