-4.2 C
Priština
0.7 C
Zürich
More

  Disa arsye pse duhet t’i përqafoni fëmijët

  spot_imgspot_img

  Përqafimi na bën të ndihemi mirë dhe të relaksuar, kjo është arsyeja pse na pëlqen të përqafojmë dikë kur jemi të trishtuar.

  Një përqafim është shumë më i mirë sesa thjesht kontakti fizik i shkurtër pasi i mëson fëmijës tuaj emocionet dhe mirësinë njerëzore.

  Të gjithë e dimë se përqafimi ka përfitime të ndryshme, por është veçanërisht i rëndësishëm në zhvillimin e fëmijës.

  Ja pse:

  I bën fëmijët më të zgjuar

  I mban ata të shëndetshëm

  I bën fëmijët të lumtur

  Ndihmon në trajtimin e zemërimit

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...