Home » Posts tagged with "lajme te cuditshme"

Los Angeles nga kabina e pilotit – VIDEO

Jeni pyetur ndonjëherë se si duket bota nga kabina e pilotit të aeroplanit ? Një video e bukur është inçizuar pikërisht nga kabina e pilotit të avionit gjatë zbritjes në qytetin amerikan Los Angeles… Share Lajme tjera: Ekstremiteti nuk njeh kufi! – VIDEO Të shkatërrosh veturën me duar – VIDEO Duart që kushtojnë 7.8 milion... 

Fakte që nuk i keni ditur

Bota është një vend i çuditshëm dhe i bukur që fsheh shumë çudira, fenomene dhe fshehtësi. Ekzistojnë të dhëna të panumërta që presin të zbulohen dhe lexohen. Këtë javë sëris për ju i veçuam më të mirat. A e dini se Levi Shtraus i ka bërë teksas – pantolonat e para në kohën e etheve të arta të Kalifonisë? … në reklama... 

Ligje të çuditshme nëpër botë…

Po të “rrëmosh” nëpër kodet civile të vendeve të ndryshme të botës, gjen ligje nga më të cuditshmet, nga më absurdet, por edhe nga ato nga më të drejtat, që shpesh kanë qëllimin të të bëjnë të ndjehesh më tepër njeri. Sipas “The Times”, ja një listë sanksionesh e ligjesh të disa vendeve nëpër botë, që po nuk i zbatove, paguan... 

Shkencëtarët krijojnë mantelin e padukshëm

Hulumtuesit në Amerikë kanë zbuluar një lloj mëndafshi të ri cili bazohet në një material që mund të bëj dritë rreth objekteve të ngurta, transmeton Shqipmedia. Teorikisht, kjo do mund t’iu bëj juve të padukshëm. Ajo që njihet si “meta” materiali përbëhet nga një copë mëndafshi në të cilën janë futur 10 mijë spirale të... 

Suedi: Ministri jep dorëheqje që të ‘qërojë hesapet’ me gruan

Ministri suedez i Arsimit Sven Oto Litorin paralajmëroi dorëheqje nga funksioni që të mund tërësisht t’i përkushtohet betejës me ish-bashkëshorten për kujdestarinë mbi fëmijët e tyre. Litorin, kumtoi se ka lajmëruan kryeministrin për dorëheqjen e tij dhe theksoi se fëmijët i ka më të rëndësishme se punën, karrierën dhe të tjerat.... 

VIDEO: Përderisa është duke u operuar në tru, pacienti i bie violinës !

Në SHBA, është realizuar një operacion i jashtëzakonshëm në trurin e një muzikanti, të cilit i ishte kërkuar nga mjekët që gjatë operacionit ai ti bjerë violinës, në mënyrë që të jenë më të sigurtë se nuk janë duke i’a dëmtuar trurin dhe nuk shkon asgjë gabim me operacionin. Pacienti Roger Frish, vuante nga një lloj çregullimi... 

Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni në vende të huaja

Puthja në faqe mund të jetë një përshëndetje normale dhe e thjeshtë, por në një vend tjetër të botës mund të jetë fyerje e madhe. Në kohët e sotme njerëzit udhëtojnë gjithnjë e më shumë për turizëm dhe biznes në vende të tjera, ndaj është e nevojshme që gjithmonë të merret informacion për vendin drejt të cilit po udhëtohet.... 

Gruaja më e fortë në botë – VIDEO

Keti Bertram,  ish e punësuar në armatën e SHBA-ve, fituese e disa garavë në bodibilding është ndoshta gruaja më e fortë në botë. Ajo se ka problem të thej shkop bezbolli apo të lakojë një tavë kuzhine…Nuk flasim shumë për këtë grua se videot tregojnë gjitçhka. . [pro-player width='530' height='353' type='video']http://www.youtube.com/watch?v=YOXw9tav3Qg&feature=player_embedded[/pro-player] [pro-player... 

Princesha e Japonisë frikësohet të shkojë në shkollë

Princesha Aiko Tshinomiya Mund të duket e pabesueshme por është e vërtetë, princesha e Japonisë nuk ka shkuar në shkollë gjatë kësaj jave për arsye se ajo u trembet “të fortëve” të klasës. Sapo është dhënë ky lajm, ai ka habitur mbarë opinionin publik japonez. Media japoneze ka raportuar ditën e premte se princesha 8-vjeçare, Aiko Tshinomiya,... 

Zvicer: Prodhohen prezervativ per 12-vjeçaret

Kompania zvicerane Lamprecht ka lansuar ne treg prezervativ per femijet 12 vjeçar te quajtur ‘Hotshot’, per arsye se sipas studimeve te fundit zviceranet ne moshe te re kryejne marredhenie seksuale te pambrojtur. Pritet qe prezervativet te kerkohen edhe ne tregjet tjera boterore. Share Lajme tjera: Koleksioni më i ri nga H&M – FOTO “National... 

SHBA, qyteti ndryshon emrin në Google

Në zemër të Kansasit, në Shtetet e Bashkuara gjendet një qytezë e cila ka vendosur të ndryshojë emër dhe të quhet Google, të paktën përkohësisht. Kryebashkiaku i Topekas, Bill Bantën, zgjodhi këtë emër për muajin mars, me shpresën se motorri gjigand i kërkimit në internet, ta zgjedhë për programin pilot të përhapjes së rrjetit të ri,... 

Rusi: Shimpanza rehabilitohet nga duhani dhe alkoholi

Një shimpanzë nga një kopsht zoologjik në Rusi është dërguar në një qendër rehabilituese për t’u trajtuar nga shprehitë e pirjes së duhanit dhe birrës. Gazeta ruse “Komsomolskaja Pravda” raportoi se shimpanza Zhora ka qenë pjesë e një shfaqjeje cirku, por ishte transferuar në kopshtin zoologjik në qytetin Rostov pasi ishte bërë agresive. Gazeta... 

Një bebe fillon të ecë që gjashtë muajsh

Xavier King Bebi i vogël Xavier King nuk është si fëmijët e tjerë. Në fillim të zvaritet këmba-dorës, pas asaj të ngrihet duke u mbajtur nga dora dhe në fund të hedhë hapat e para. Jo apsak. Një ditë, papritur, Xavier u ngrit në këmbë dhe hodhi hapat e para, kur ishte vetëm gjashtë muajshe, ndersa tani ne muajin e shtate eshte shume i sigurt... 

Sa i vdes i biri, nëna kërkon ngushllim në twitter

Fëmija dyvjeçar sapo ishte mbytur në pishinën e shtëpisë, kur nëna e vet, një anëtare aktive e rrjeteve sociale rendi të shkruaje direkt në Twitter çfarë i kishte ndodhur. Protagoniste është një grua 37-vjeçare nga Florida e Shteteve të Bashkuara të Amerikes, nënë e katër fëmijëve dhe bashkëshorte e një ushtaraku. Burri i saj, 39-vjeçar... 

VIDEO: UFO fluturon mbi Kremlin

“Eshtë kryqëzuesi imperial i Luftës Yjore”, ka bërtitur me forcë një dëshmitar okular. Vetëm se skena s’ka pasur të bënte aspak me sagën e famshme kinematografike, aty pikërisht mbi Kremlin është vërejtur një piramidë gjigante që fluturonte mbi rezidencën e institucioneve qeveritare ruse. Gjithçka është filmuar dhe shfaqet në... 

Divorcohuni për krishtlindje me zbritje

Jeni ende të pavendosur mbi dhuratat e Krishtlindjes? Martesa jote, apo e mikut tënd çalon? Si thua për një kupon divorci? Për këtë sezon Krishtlindjeje, një studio e avokatëve në Londer ofron kupona dhuratë për të dhënë asistencën në procedurën e divorcit. Studio “Lloyd Platt e co.”, që normalisht kërkon një pagesë prej 370... 

Ka lindur pa mos e ditur se është shtatzënë

Të lindësh në muajin e gjashtë një foshnje pa e ditur se je shtatzënë. Kjo ngjarje e pabesuesheme vjen nga Brazili dhe protagoniste është një peshëngritëse kiliane. Elizabet Popleç, 21 vjeç, që ndodhej në vendin fqinj për një stazh stërvitor është ndjerë keq gjatë përgatitjeve dhe është dërguar në spital ku ka sjellë në jetë një... 

Preu organin gjenital që ti qendrojë besnik gruas

Dashuria të bën të verbër, por një 40-vjeçar nga San Pablo i Kolumbisë, ajo e ka verbuar fare. Luis Alfonso Sanchez e dashuron marrëzisht gruan e tij, por në shtrat ka një problem. Duke qenë se gruaja e tij refuzon të kryejë marrëdhënie me të për shkak të këtyre problemve, fshatari mendonte të tundohej nga femrat e tjera. E përderisa i kishte... 

Gruaja ankohej ç’do ditë, burri luan loto dhe fiton 4.2 milion $

Gruaja qaramane e nxiti bashkëshortin të blejë biletë lotarie dhe ai fitoi 4.2 milionë dollarë. Zelandezi nga Auckland, e bleu biletën dy minuta para se shitjet të mbylleshin të shtunën në mbrëmje. Share Lajme tjera: Ekstremiteti nuk njeh kufi! – VIDEO Të shkatërrosh veturën me duar – VIDEO Duart që kushtojnë 7.8 milion dollarë Vladimir... 

Kryebashkiaku jep dorëheqjen: banorët e qytetit janë budallenj

Në fjalimin e dorëheqjes, kryetari i Bashkisë në një qytet në Idaho, SHBA, thotë se banorët dhe këshilltarët janë tepër budallenj për të punuar me ta. Bill Beck nuk mund të quhet kryetari i bashkisë së qytetit të “budallenjve”. Share Lajme tjera: Ekstremiteti nuk njeh kufi! – VIDEO Të shkatërrosh veturën me duar – VIDEO Duart...