Home » Posts tagged with "dieta per dobesim"

Superdieta e shtatë ditëve

Dita e parë Kafjalli: 2-3 lugë flluska tërshëre, gjysmë filxhani qumësht pa yndyrë, gjysmë luge kakao, 3 dredhëza, gjysmë molle dhe dy lugë arra Zamra: 5 biskota të thata integrale Dreka: Një pjatë supë nga karotat dhe xhenxhefili, një porcion oriz integral me perime Zamra: Një gotë puding me shije çokollate (pa sheqer), 15 kikirikë Darka:... 

Dieta e nëntë kileve

Kjo është një dietë për humbjen e shpejtë të kileve të tepërta. Sikur që thotë edhe vetë emri, dieta në fjalë jua mundëson humbjen deri në nëntë kile edhe atë në një afat të shkurtër kohor, prej vetëm dy javësh. Ajo që ka më së shumti rëndësi është se, sipas këtij plani të dietës, kilet e humbura nuk do të duhej që t’ju... 

Si të humbisni 2 kg për dy ditë

Dieta që e mbuloi botën, të cilën ju do të mund ta praktikoni. Daton që prej vitit 1967. Të dhënat më të rëndësishme që duhet t’i zbatoni është se kjo dietë bëhet në afat prej dy ditësh dhe kurrsesi nuk guxoni ta bëni në vazhdimësi. Nëse i përcillni rregullat që janë të shkruara më poshtë mund të humbni dy deri tri kile. Mëngjesin,... 

Dietat nuk të dobësojnë gjithmonë

Një studim anglez ka arritur në një përfundim, sa interesant, aq edhe shqetësues, lidhur me gratë që janë të fiksuara mbas dietave të dobësimit. Sipas studimit, 4 në 10 gra që i nënshtrohen një diete të tillë, në vend që të dobësohen, shëndoshen. Studimi “Fud, Badi, Majnd” morri në analizë 2 mijë gra të moshave nga 18, deri më 65... 

Dobësohuni shpejt me dietë mediterane

Mbajtja e dietës nuk është e lehtë dhe nuk u shkon për dore të gjithëve. Regjimi restriktiv i të ushqyerit përcillet me një uri konstante dhe me heqjen dorë nga ushqimet e preferuara, për çka shumë njerëz nuk ia dalin që të këmbëngulin në luftë kundër kileve të tepërta. Me menynë që e ka shpikur dr. Ana Bins, nutricionistja e njohur... 

Dietat më të famshme

80 për qind e atyre që janë mbipeshë, bëjnë dieta pikërisht në këtë periudhë. Dhe shpesh zgjedhja bëhet në mënyrë të rastësishme, duke ndjekur modën e fundit. Por si i bëhet për të zgjedhur dietën e duhur?“ E rëndësishme është të zgjedhësh një dietë të vetëdijshme” këshillon Giovanna Cecchetto, presidente e Shoqatës kombëtare...