Ballina | Lajme

Lajme

Ta ndihmojmë familjen e dëshmorit të UÇPMB-së Eqrem Hoxha nga Prizreni

Të nderuar qytetarë, ju njoftojmë se familja e Dëshmorit të Kombit Eqrem Shefqet Hoxha nga Prizreni i rënë gjatë luftës së lavdishme të UÇPMB-së të ... Më shumë

iPresheva: Të jemi më të ndërgjegjshëm ndaj hudhjes së mbeturinave

Se disa rrugë të fshatit Rahovicë i ka mbuluar "bërdhogu", kjo nuk do koment. Këto fotografi që janë dërguar nga një vizitorë i ynë në ... Më shumë

Ja lista përfundimtare e të pranuarve në Fakultetin e Mjeksisë në Tiranë

Në fakultetin e mjeksisë në Tiranë janë regjistruar 30 studentë në vitin e parë, 15 nga komuna e Preshevës dhe 15 nga Bujanoci. Në fakultetin ... Më shumë

Shoqata Kulturore Dituria ka bërë therjen e Kurbanave për Bajram

  Nën moton “Kurbani - simbol i Sakrificës, Devotshmërisë dhe Solidaritetit” ku si çdo vit siç është bërë traditë në vazhdën e aktiviteteve të Shoqatës Kulturore ... Më shumë

Aksident i rëndë tek Banja e Bujanocit, humbin jetën Halim SH, Sabire F dhe Tahir F

Në një aksident direkt komunikacioni ndërmjet një veture dhe një kamioni tek Banja e Bujanocit, në rrugën magjistrale Vranjë - Preshevë, kanë humbur jetën tre ... Më shumë

Trafikimi i njerëzve, "puna" më fitim prurëse se dilerët e drogës?

Trafikimi i njerëzve momentalisht është "puna kriminale" më e paguara deri tani, thuhet në një komunikatë në repartin e shtetasve të huaj të policisë në ... Më shumë

Ditët e Ballkanit në Minhen, Presheva prezantohet me filmin "Zakonisht"

Filmi "Zakonisht" prezanton Preshevën në ditët e Ballkanit që mbahet prej 6-13 Nëntor 2011 ne Mynih të Gjermanisë, kurse filmi "Lufta" prezenton Kosovën. Me filmin "Zakonisht" ... Më shumë

Xhamia Ballkan nga Minheni nuk harron të varfërit e Luginës

Xhemati i Xhamisë “Ballkan” nga Mynihu i Gjermanisë, edhe këtë vitë nuk harroi familjet e varfura duke i grumbulluar paratë për therrjen e Kurbanave në ... Më shumë

Kryeministri Sali Berisha takon tetovarët me plis në kokë

Shefi i qeverisë shqiptare Sali Berisha është pritur nga një turmë e madhe personash në mbërritjen e tij në Tetovë të cilët kanë shfaqur entuziazëm ... Më shumë

Sot nis Festivali "Ditët e Komedisë Shqiptare" Presheva 2011

Më datë dhjetë nëntor fillon edicioni i tetë i Festivalit Ditët e Komedisë Shqiptare Presheva 2011, përgatitjet për këtë festival kanë përfunduar çka do të ... Më shumë

Bëhet inaugurimi i mbindërtimit të shkollës së mesme Teknike "Presheva"

  Është bërë inaugurimi i mbindërtimit të shkollës së mesme Teknike Presheva në Preshevë. Në ceremoninë e hapjes kanë marrë pjesë delegacioni i komunës së Preshevës ... Më shumë

100 kilogram mish pule kontrabandë nga Kosova

Doganierët me datë 09 nëntor gjatë kontrollimit në magjistralen Vranjë - Leskoc kanë ndaluar kontrabandim të mbi 100 kilogram mish pule. Ky mish pule me prejardhje ... Më shumë

Gjermani, edhe femrat shqiptare detyrohen të martohen

  Një studim i publikuar sot, thotë se më se 3 mijë gra dhe vajza në Gjermani, kryesisht nga familjet myslimane, janë ballafaquar me martesë të ... Më shumë

Kryeministri Sali Berisha kundërshton idetë për ndarjen e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili po qëndron për vizitë në Maqedoni, ka kundërshtuar idetë për ndarjen eventuale të Kosovës, duke deklaruar se ato ... Më shumë

KFOR-i vendos një postbllok të ri në Veri /video/

Mëngjesin e së mërkurës, KFOR-i ka vendosur një postbllok të ri makinash në jug të Portës 1 në afërsi të Jarinës. Siç mëson “Zëri” nga ... Më shumë

Renovime në rrjetin e ujësjellsit, Presheva tre ditë pa ujë

  Njoftohen qytetarët e Preshevës që furnizim i ujit bëhet nga ujësjellsi i Zhunicës, duke filluar nga dita e mërkurë, datë 09 nëntor nuk do të ... Më shumë

Kush janë ata gazetarë "misterioz" që paguhen nga KNSH nga 12.000 dinarë?

  Kartela e bankës që presheva.com publikoi ditë më parë e cila dëshmonte se gazetarët e redaksisë së revistës “Nacional” që funksionon në kaudër të Këshillit ... Më shumë

Takime njoftuese dhe vizita studimore për tu pranuar në konkursin për polic /formulari/

Deri në fund të vitit 2011 Ministria e Punëve të Brendshme pritet të shpall konkurs për regjistrimin e kandidatëve të rinjë për polic.  Me qëllim të ... Më shumë

Ja kompanitë Kosovare që importojnë më së shumti mallra nga Serbia

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media, kanë publikuar një listë prej 25 kompanish nga Kosova, të cilat importojnë mallra nga Serbia nga heqja e ... Më shumë

Maqedoni: Një foshnje kushton 5000 deri 60.000 euro

Tarifa minimale për foshnje të shëndoshë kushton 5000 euro, ndërsa disa shiten edhe me nga 45.000 euro, mirëpo mund të arrijë edhe deri në 60.000 ... Më shumë

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last Total: 2127 | Treguar: 1 - 20
Presheva Web Portal