Ballina | Lajme | Në një aksident trafiku humb jetën fëmiu nga fshati Raincë

Në një aksident trafiku humb jetën fëmiu nga fshati Raincë

Madhësia e germave: Decrease font Enlarge font
Në një aksident trafiku humb jetën fëmiu nga fshati Raincë

 

Qani Sh (64) nga fshati Raincë është paraburgosur për dyshimin se ka drejtuar veturën me shpejtësi të madhe duke shkaktuar fatkeqësi komunikacioni në të cilën humb jetën vajza 8 vjeçare nga fshati Raincë, njofton sot policia e Vranjës.

Fatkeqsia ka ndodhur ditën e diel orës 16:40 kur Qani Sh. duke drejtur veturën e tipit "Opel Astra", me tabela VR, ka goditur vajzën e cila ka qenë në rrugë.

"Pas fatkeqësisë, policia e Preshevës ka marrë vendim që Qani Sh. ti caktohet paraburgim prej 48 orësh" thuhet në njoftim. 

E mitura e cila humbi jetën tragjikisht, është vajza e Selmon Sadikut, i arrestuari i ish "grupit të Gjilanit" që po vuan burgun në Beograd të denuar nga Departamenti për krime lufte i Gjykatës së Lartë në Beograd. /presheva.com/

 

atikulli

Regjistrohuni për komente Komente (241 Publikuar)

avatar
blerimi nga gjilani 12/10/2011 16:57:24
daja blerimi ju falmnderon te gjithve qe keni nda dhimbjen me neve ajlinen zoti ne xhenet dhe tash i lutem zotit qe dhendri im selmoni te lirohet sa me shpejte e zoti ja fladit zemren selmonit dhe motres sime dhe familjes sadiku dhe kastrati
avatar
Halla Elmazii 13/09/2011 19:44:46
Halla Elmazii nga zvicra ju faleminderit te gjithve qe jeni me neve ne kto dite te veshtira por neve zemra po na djeget pse neve me na ndodh keshtu. E Ajlinen e vogel at bukuri at lule e kena qu ne xhenet Vllahut tim Selmonit dhe kunates violetes zotii jav flladit zemren FALMINDERIT SHUMMM :'(...
avatar
Mili 12/09/2011 16:56:16
Ngushllime gjithë familjes sadiku
avatar
Jeta 12/09/2011 16:27:26
Ngushllime familjes sadiku...
avatar
Mili 12/09/2011 16:00:14
Ngushllime gjithë familjes sadiku...
avatar
Samiri bilac 12/09/2011 15:44:13
Ngushllime familjes sadiku.kurse ajlinin evogël allahu eshpërbleft në xhenet dhe dajës selmon dhe gjithë familjes tijë zoti ja flladitè zemrën.
avatar
Samiri bilac 12/09/2011 12:18:24
Ngushllime per familjen sadiku.kurse voglushen evogël ajlinen zoti eshpërbleft në xhenet.kurse dajès selmon zoti ja flladit zemrèn
avatar
adnan azizi 03/09/2011 15:12:24
o ju famila sadiku me merzija e di qe tash merzijat jan ma te medhaja po ne ,ket bot kurgjo nuk esht e vlevshme / po duhet te mendojm per at bot,duhet te bojm gajret,saber dhe te mendojm per at bot,po dhimbjet i kemi te barabarta me ju se po ndodhin raste tragjike po duhet ti bojm saber e te mendojm qe kemi zotin perpara dhe per xhdo rast pa thon i lumi zot nuk behet kurxho
ishalla zoti naj fal kusuret /mekatet / se kejt ne at bot kemi me shku e ishalla na takon zoti me ajlinen ne xhenet po familjes sadikut dhe mbar farefisit e ne veqanti po ashtu familjes te ngusht zoti jav flladit zemren e jav dhasht gajretin se pa shybe ajo e ka xhehnetin pershendetje
eselamun alejkum oju familja sadiki.
se nukum ka mundsu mundsija qe tju kisha vizitu per ngushllime paqi faqen e bardh.dhe shtrijani doren familjes qaniut e meruni vesh dhe sa me fjal te urta e tebuta
avatar
Azemi nga Gerajt 30/08/2011 17:58:31
Ngushllime Familjes Sadiku nga familja Saqipi nga Gerajt dhe i deshirojm babait Selmonit lirim nga burgu sa me par edhe nje her ngushllime per Ajlinen e vogel..
avatar
axha rufati nga zürichi 30/08/2011 16:27:07
axha rufati ju jep ngushllime familjes te perzemerta humbjen e ajlines se vogel dhe vllaut selmonit lirim samete shpejt dhe ajlinen zoti ne xhenet eshperbleft
avatar
lejla 30/08/2011 12:23:30
ngushllime familjes sadiku na erdhi shum keq kur e morem ket lajm dhe selmonit ja flladit zemren zoti edhe lirim sa me te shpeit nga burgu i beogradit ngushllime edhe nje her nga familja ismaili nga fushë kosova
avatar
Fidan 30/08/2011 00:12:44
Ngushllime nga familja Nuredini kujshi me familjen Sadiku nga Suedia. Ishalla ne xhenet
avatar
qlirim sadiku nga rainca 29/08/2011 21:52:16
rinor rainca ju jep ngushllime familjes vet ci ehumben voglushen e vogel dhe xhaxhait selmonit lirim mateshpejt ta gezejo albinen dhe bjondinen
avatar
qlirim sadiku nga rainca 29/08/2011 21:32:05
qlirimi dhe rinori nga raincaju faliminderojm te gjidhve per dhimjen ci poendani me ne
avatar
Nëna e Ajlines 28/08/2011 21:40:34
Ju falemnderon Nëna e Ajlines se vogel nga zemra per te gjitha ato ngushllime qe po mi beni dhe qe po e ndani dhimbjen bashk me mua
avatar
HALLA TEVIDJA 28/08/2011 20:33:33
ju falimindoroj te gjithve pjes marsit ne ket faqe te internetit qe pe ndani dhimbjen me ne per ajlinen e vogel
avatar
28/08/2011 17:40:23
familja osmani nga gera ngushllime familjes dhe selmonit lirin sama shpejt
avatar
27/08/2011 21:15:34
ngushllime familjes sadiku nga familja sylejmani terrnav
avatar
shqiponja 27/08/2011 20:13:21
ngushllime familjes sadiku :S:SS:S:S:S
avatar
familja rashiti 26/08/2011 23:13:23
ngushllime familjes sadiku i letr i qoft dheu alines ndersa selmonit ja flladft zoti zemren nga familja rashiti rainc zotin ne xhenet
avatar
26/08/2011 17:50:26
ZOTII NE XHENET
avatar
FJOLLA 26/08/2011 12:16:56
Ajlina Ty Të Deshtën Engjujt Më Shum Se Na
ju lutnaa mos flisni khtu per Ajlinen e vogel zoti deshti kshtu qe ajlina te mos jet mo ne mesin ton.ajlina eshte engjuj dhe tek engjujt dote shkojj eshte shum rond qe te humbesh vajzen e vogel si nje lule duke qel por ajlina edeshti boten tjeter me shum se ket,ajlian eshte dhe dote jet gjithmon en zemreat tona.ju lutem jepni ngushllime familjes e moss gjykonii se osht rond per at le tgjykon zotii e jo juu.a osht kon 90 e 60 zoti edinn ajlina mo sosht nmesin ton ajo mo osht vdek qka do qe te thoni ajlina mo nuk zgjohett.e Qani.sh.nuk deshi qe te ndodh kjooo por ja qe zoti ja ak caktu ket denim qe tja amrr jeten ajlines.edhe aj osht ne gjendje shum tvshtirr qe mori jetne nje vjaze shummm tvogell.ju lutnaaa per ndre te familjeess mos gjykoni por veq shprehni ngushllimee.zotii osht imadhh e ja fladit zemrenn e don zoti qe selmonit ti jepet liriaaa se osht vshtirr per nenen e ajlines qe mos tjet aj ne mesin e saj ajo ak nevoj per ngushllimee.o zottt ke fuqi tmadhe ter at fuqi qe ekeee dergoje tek falimja sadikuu qe tja fladitesh zemrenn.flm per mirkuptim.edhe nje her ngushllimeee familjes sadikuu nga raincaa
avatar
mergimtari 25/08/2011 17:39:22
NGUSHLLIME FAMLIJES SADIKU PER HUMBJEN E ME TE DASHURTI TE TYRE, ESHTE RENDE TE PERSHKRUHET HUMBJA E BIJESE SUAJ E DASHURA NENE, ME VIE SHUME KEQ PER KETE RAST MAKABER, ME VIEQ KEQ QE PO E E THEM POR AUTORII KRIMIT DUHET TE BURGOSET DHE TE MERR DENIMIN E MERITUAR, PO E QUAJ KRIM SEPSE SKENA TE TILLA PO NDODHIN SI SHPESH NE VENDIN TONE,DHE FALJA ESHTE AJO QE KY POPULL ME SE PAKU E KUTPON, VET E PATA RASTIN TASH NE PUSHIM,VOZISIN SI TE CMENDUR, NUK RESPEKTON KUSHI SHENJE, E AI 64 VJECAR DUHEJ TE ISHTE SHEMBULL PER TE TJERET,E LE ME TE NGAS VET VETUREN NE ATE SHPEJTESI,NUK KEMI RRUGE NE ATJE PER ME TEPER SE 60 NE ORE, E JU TE DASHUR BASHKOMBAS VAZHDONI TE VOZITNI SI TE CMENDUR, PAR 4 VITE NJE I RI NGA FSHATI TERNOC MBYTI NJE FEMIJ 14 VJEC TE PO KETIJ FSHATI, BABAI I VIKTIMES NUK PATI RRUGEZGJIDHJE TJETER PO IA FALI SI BURRI-BURRIT, NDERKOHE VITIN E KALUAR ISHA NE PSUHIM DHE PASH TE NJEJTIN PERSON PO NGISTE MAKINENE SI ICMENDUR,RRUGEVE TERNOVCIT,DHE PYETA VET ME VETI ESHTE AI ME TE VERTETE KY NJERI QE PAR NJE KOHE KISHTE MBYTUR NJE FEMIJ, GJYKONI VETE TE DASHURIT E MI I FALET KETIJ TIPI KETU GABIMIN QE KA BERE,KURRE,KURRE, ME VIE KEQ PER FAMILJEN E KETIJ TE PANDEHURIT POR DENIMIN DUHET QE TA VUAJ,TE MBYSESH DIKE NGA SHPEJTESI ESHTE NJELLOJ SIKUR TE VRASESH ME ARME DHE ME PARAMENDIM...FLM SHUME PRESHEVE POSTONE JU LUMTE SHUME SE NGA ZEMRA E PLAS T PO I KOMENTOJ SE KTE DJALIN QE EKAN SHKEL EKAM TE FAMILJES.....
avatar
familja sadiku 25/08/2011 16:52:36
ju falemderojm nga zemra shum qe jeni me neve shum falemnderit veq ju lutna mus e rondoni ajlinen ton me fjla e me thashetheme jo u kon ne 90 e jo nuk u kon mus mu pas konn kerri ne 90 ajlin na kish pshtu e jo me vdek e din policia edhe na se ne sa u kon ju falemderit per mirkuptim
avatar
beli 25/08/2011 14:04:43
all-llahu ju dhasht gajret,e inshalla takoheni ne xhenetin firdeus me kete engjell.
avatar
shuki 25/08/2011 12:31:36
ngushllime familjes sadiku per vajzen e vogel e selmonit lirim sa ma te shpejt ishalla
avatar
suedia 25/08/2011 08:01:21
ngusgllime faniljes sadiku
avatar
bekim 25/08/2011 06:36:57
ngushllime familjes sadiku
avatar
sela presh 24/08/2011 23:29:35
Ngushellime familjes Sadiku..
avatar
Kosovari 24/08/2011 22:32:35
Ngushllime Faliljes Sadiku
avatar
Raif Nuredini Bern 24/08/2011 21:51:34
Zoti ne xhenet
avatar
Raif nuredini BERN 24/08/2011 21:26:38
Ngushllime te sinqerta fam Sadiku
avatar
Bejtulla Ajeti 24/08/2011 20:20:48
Ngushllime familjes Sadiku per humbjen e vajzes se vogel!
avatar
Bejtulla Ajeti 24/08/2011 20:20:42
Ngushllime familjes Sadiku per humbjen e vajzes se vogel!
avatar
bilaqi 24/08/2011 20:08:06
ngushllime familjes sadikut nga familja hida
avatar
rainca 24/08/2011 19:59:07
sekan bo aty perqef 40 mi grajt !! por ekan bo per mukon gati me kuqit se qe sa shpejt bohet :(

ngushlime familes Sadiku
avatar
Uki_Frankfurt 24/08/2011 19:28:14
Nugshlimeme familjes sadiku kurse voglushen evogel zoti ngjent kurse selmonit ngushlimet efmiljes SINANI nga frankfurti dhe gjith faamiljes Sadiku edhe shoferi t aksidentit icili asht e gjendje traume nga aksidenti kurse nekto raste vetem gjak ftoftsija efamiljarve asht epranushme te ZOTI MADH ngushlime edhe njiher selmon sadikut
avatar
Nderim Rainca 24/08/2011 18:49:45
Ngushllime e mia më të sinqerta e Zoti ua lehtësoftë e pikëllimin Familjes Sadiku, zoti ja flladit zemren.
avatar
Sheki Rainc 24/08/2011 18:36:55
ngushllime familjes sadiku
avatar
familja mehmeti strezovc 24/08/2011 16:28:26
ngushllime nga familja mehmeti zoti n'xhenet e qoft
avatar
Familja Sadiku 24/08/2011 16:27:07
ju falemnderojm gjithve nga zemra ju falemnderit qe jeni me neve ne kto dit te veshtira ajlinen ton kemi qu ne xhenet na po zemra po na kallet neve pse qeshtu me ndodh edhe njejher ju falemnderjon qe jeni me neve


Nese Doni Me Pa Ajlin Sadiku mundeni Facbook ne foto me pa
avatar
ylli polar 24/08/2011 21:06:58
ngushllime familjes Sadiku lajmin e mora dhe shum u pikellova per engjellushen e vogel pranoni ngushllimet e mija te perzemerta behuni te fort dhe fisnik dhe ju Uroj lirim sa me te shpejt per Babain e Ailines Selmonin se keshtu e ka Jeta( NE LIRI APO PER LIRI) nese esht e mundur beni publik nje numer te Telefonit per ngushllime ju falenderon ylli
avatar
arta nga rainca 24/08/2011 16:05:52
ngushellimet e mija per dajt emi nga rainca e ajlinen e vogel tezen time ZOTII E QOOFT NE XHENET dota kujtojm me mall e sdota harrojm kurr halla elmazi edhe gjith familja sadiku nga rainca e dajes tem selmonit ZOTI JA FLLADIT ZEMREEN dhe ishalla lirim sa me te shpejt nga burgu i beogradit.<3<3
avatar
24/08/2011 15:48:50
xh. memeti. Leran . vajzes sevogel xhenetin ekurse familjes Sadiku ngushllimet emija .........
avatar
Familja Mehmeti 24/08/2011 15:45:19
Ngushllime te perzemerta Familjes Sadiku. Zotii ja Shtooft Gajretin
avatar
baki rainca 24/08/2011 15:38:48
Ngushllime Familjes Sadiku dhe gjithë farefisit Sadiku
All-llahu ua dhashtë gajretin.
avatar
muhadini 24/08/2011 13:15:20
ngushllime familjes sadiku
avatar
muhadini 24/08/2011 13:12:03
ngushllime familjes sadiku
avatar
NERHANI BELGJIK 24/08/2011 12:58:24
i shprehi ngushllime familjes sadiku zoti jav flladit zemrat kurse voglushen ska dyshim qé zoti dota shperblej me xhehenet kurse babit té vajzés selmonit lirim sama té shpejt nga burgu zoti gajretin béhuni té fort
avatar
luani 24/08/2011 12:47:20
aaaa edhe une kam mbetur jetim se zotnija padashje ma mbyti baban ia paskan pas falur gjyshi por ner mbetem ku jemi e ket njeri qe e vozit veturen shpejt o zot ne ta brej ndergjegja se paku ter jeten familjes ngushllime se nuk kemi qa bejm se selmin sadiku po me duket po si rasti i ramush haradinajt aj ne burg e edhe me degju kesi lajme ske qa bon ngushllime
avatar
adnan azizi 24/08/2011 12:16:34
shikoni vllezer se edhe per 64 vjeqarin nu esht mir po duhet ndermjetsimi i fort qe te ken kujdes per te 2 palet se boll rond esht
mirkuptimi duhet te jen seriozisht jom i bindur se me qellim nuk esht ber por duhet te jet kujdesi ma i m i madh. mirpo maispari zoti ti mer ment tane ndodhin kto gjera po zoti jav dhasht sabri te 2 shprehi ngushllimet e sinqerapalve dhe babait i deshirojm lirim sa ma te shpejt qe te i bashkangjitet familjes sa ma par
avatar
f rexhepi 24/08/2011 09:30:06
s.a.ngushllime familjes sadiku nga rainca allahu gjeleshanhu ja vlladit zemrat evajzen e vogel ne xhenet po qka na vjen prej zotit mir se na ardhte mos u merzitnise ajo ju pret ne xheneta .a.s
avatar
familja sadiku 24/08/2011 07:44:53
ju falemnderojm gjithve nga zemra ju falemnderit qe jeni me neve ne kto dit te veshtira ajlinen ton kemi qu ne xhenet na po zemra po na kallet neve pse qeshtu me ndodh edhe njejher ju falemnderjon qe jeni me neve
avatar
sabedin veliu 24/08/2011 06:57:54
ngushllimet me te perzemerta famijes sadiku
avatar
Presheva 24/08/2011 05:32:53
nGushllime familjes Sadiku..Zoti nxhennet per vajzen
avatar
24/08/2011 03:59:30
ngushliime gjith familjarve.Allahu kete vajze te mitur e shperbleft ne xhehnet.prinderve ua dhaft durimin qe te gjith me qen te bashkuar ne xhehnet.
avatar
miratocalia-ger 24/08/2011 01:16:34
ngushllime fam sadiku.allahu ne xhehenet.gjindem ketu ne vendelindje por ket njeri qe e shkeli ket vajz ekisha denu shum keq,se ktu po vozisin si xhaja si budall ska as rend as repsekt vozisin si dojn,mjer ajo fam .
avatar
halla felizja 24/08/2011 00:02:08
Motra felizja i jep gushllime vllavit e kunates albine dhe bjondines gushllime rasten e vdekes AJlines dhe gjith gushllime familjes sadiku zoti ja vladit zemren dhe kur sdo t harrojm edhe Ajlinen e vogel zoti ne gjenet
avatar
agron shaqiri 23/08/2011 23:34:55
ngushllime familjes sadiku
avatar
prof. adnan xheladini, corrotice 23/08/2011 23:18:48
Shfrytezoj rastin qe ne kete muaj te shenjte te ju shprehi ngushellimet me te sinqerta familje Sadiku naga Rainca! Pa dyshim se femija i juaj do te ju prese ne xhenet dhe behuni te fort se All-llahu do te ju ndertoje shtepi ne xhennet nese e perballoni kete CAKTIM nga ana e ZOTIT te Madheruar!!!
Esselamu alejkum!!!
avatar
bekimi me familje nga zvicrra 23/08/2011 23:04:59
ngushllime familjes sadiku nga rainca
avatar
familja e deshmorit florim rushiti nga medvegja 23/08/2011 22:54:18
e deruar familja e selmon sadikut nga rainca pranoni ngushllimet tona per hubjen e vajzers juaj . ecela ne moshn me te re nda nga kjo jet njeherit i shperu gushllime.dhe qedrim.shokut tim te luftes dhe icil padrejtsisht po mbohet ne gazmatet serbe ne serbi .dhe bej apel ne mnyr urgjete ne ter kosoven lindore ti dihmohet ksoj famile. me derime familja e deshmorit florim rushiti kigji nga medvegja
avatar
Ridvan Jahiu 23/08/2011 22:15:47
Ngushllime Familjes Sadiku! :S
avatar
Gafurri 23/08/2011 22:01:20
ngushllime familjes sadiku nga rainca me rastin e vdekjes se vajzes te selmonit zoti ne gjenet vajzen e vogel dhe selmonit lirim sa me te shpejt zoti jav flladit zemrat familjes sadiku .
avatar
Hakia Rainc 23/08/2011 21:53:26
Ngushllime familjes Sadiku nga Rainca, te fala Selmonit behu i fort dhe ben gajret edhe nje her pranoni ngushllimet e mia.
avatar
jon saqipi 23/08/2011 21:02:43
nugushllime familjes sadiku
avatar
Musa Agushi 23/08/2011 20:47:40
Ngushllime Familjes Sadiku Ti vogelushe ishe sa çel e mshel syt .
avatar
hasan mustafa 23/08/2011 20:33:26
ngushllime per familjen selon sadiku nga rainca zoti ne xhenet te riun e qoft
avatar
Musa Agushi 23/08/2011 20:28:46
Ngushllime ter familjes Sadiku shpreh Musa Agushi nga Gjermania.Miratoca.
avatar
liridona 23/08/2011 19:38:33
falemnderit gjithve
avatar
isa fazliu 23/08/2011 20:18:52
ngushllime familjes sadiku nga rainca
avatar
24/08/2011 00:53:18
ngushllime familjes sadiku
avatar
egzoni nga rainca 23/08/2011 19:36:43
ngushllime familjes sadiku dhe zoti ja lehtsoft dhimjett.
avatar
edina 23/08/2011 19:35:16
Ngushllime Familjes juja dhe të gjithë miqëve e dashamirëve tuaj,,,,,,,,,,,,
avatar
Nasalca 23/08/2011 19:11:38
ohhh zotttttttttt shum fatkeqsiii :S:S Ngushllime familjes Sadiku ishallah Zoti ne Xhenet vajzen e vogel
avatar
frankfruti 23/08/2011 18:30:30
ngushllime famlijes sadiku, e voglushes i qoft dheu i leht,
avatar
shqiprim nga gjermania 23/08/2011 18:27:08
ngushllime familjes sadiku ishalla zoti e qoft ne xhenet vajzen e vogel
avatar
bobi-be 23/08/2011 18:03:53
ngushlime familjes selmonit------zoti eka desht zoti eka mar.por per shqiptart nuk esht desht mi hek disa prebrega.se qka edi raincalit jan kon te part qy jan anku se pi preshev deri rainc ka shum prebrega.ndeshte jam gabim po ky esht mendimi im.atje nuk ka trotuar--krejt ikan fut duvaret perskej udhes.se pi hupin 1 meter yrt.inshallah del ligji jav then krejt plemet e ato duvara si guantanamo.selam alejkum gjith
avatar
girl 23/08/2011 17:54:46
o ty CH aa vajz a djal a qka je :@ , ajo ndodh , e ty mos kallxo ktu aftsi , tung e ki , Ngushllime familjes sadiku ,
avatar
rianca nga cyrihi 23/08/2011 17:41:45
shum me dhimbje te madhe morem lajmin per vajzen e Selmonit qe ka ndrru jet po ishalla Zoti ne xhenet vajzen, a familjes sadiku Zoti ua shtoft durimi , po nje herit Selmonit i deshirojm lirim sa me te shpejt nga burgu i beogardit qe ti kthehet familjes se vet , ngushllime te gjithve per vajezen e vogel
avatar
Fam Ramadani Rainca 23/08/2011 17:09:07
Zoti ne xhenet at vajz te vogel ngushtllime familjes Sadiku edhe Selmonit ishalla zoti ja flladit zemeren,
avatar
Gerajt 23/08/2011 17:02:37
Lajm shum trondites, Ngushllime te thella familjes Sadiku, nga Rainca, Zoti ne xhenet,
avatar
rahovica.bg 23/08/2011 16:20:28
ngushllimet me te perzemerta familjes sadiku :s :s
avatar
mesudi 23/08/2011 16:14:44
Ngushllime Familjes Sadiku.
avatar
diti 23/08/2011 16:00:19
te gjith vllezerve dhe motrave tona ju shprehi ngushllime ezoti ja dhasht gajretin
avatar
ch 23/08/2011 15:57:29
me falni oti fjolla qe pahe shum men mus komento at duhet me denu me vdekje ejo me elishu duhet me bah vetit kontroll se nuk ken pula femit ju lutem mus jepni komentze se jemi me merzi ishall zoti ati jakthen kur nuk je i aft mus mer vetur tkemi mir kuptim se nuk asht koha me umar me tethash etheme
avatar
meymra 24/08/2011 18:26:45
Janë disa gjëra që ne nuk mund t`i ndryshojmë këtu ,ajo ka ndodhur dhe nuk mund të kthehet më . Kështu ka qenë e caktuar nga All-llahu qysh para lindjes së asaj vajze dhe ne të gjithë duhet të pajtohemi me këtë përcaktim të Zotit .Sikurse që është e rëndë kjo tragjedi për familjen e Selmonit edhe për Qaniun është e rëndë se jam i bindur që Ai këtë nuk e ka bërë me qëllim . Familjes së Selmonit i shprehi ngushllimet e mia të përzemërta dhe Inshallah All-llahu i jep durim dhe forcë .
avatar
Lugina 23/08/2011 18:33:06
gabim je shum,gjithqysh duhet me pas kujdes ne vozitje,mirepo keto gjera ndodhin ne jeten e perditshme kudo ne bote qe jane!edhe ky ska pas qef me ndodh keshtu,por gjithcka ne kete bote nuk eshte rastesi,Allahu ne Xhennet ishalla per kete vajzen e vogel,ia befte lehte familjes se vet e gjithashtu atij qe e ka shkel se nuk e ka leht edhe ai vet!Allahu na rujt ishalla te mos ndodhin mo kesi aksidente!
avatar
blerimi 23/08/2011 20:40:28
ngushllime familjes sadiku per vdekjen e vajzez me te vogel te selmonit ,po jam me ty qe duhesh me pas kujdes ne vozitje po vozitesi ka qen i pjekur qe mujne me ndodhe keto raste ,keqebersi i ka pasur 64 vjet dhe ne fshatin raince ka qen shenja ne 40 ne ore ,e jo ne 90 ku keqebersi 64 ja mori jeten vajzes 5 vjeqare .e selmonit i deshirojm lirim sa me te shpejt nga burgu i beogradit e te ju bashkangjitet familjes se tij .
avatar
xhida 23/08/2011 15:54:38
gushllime familjes sadiku zoti e e qoft ne gjene at melaqe
avatar
23/08/2011 15:50:42
ngushllime familjes time mete afer sa lajm iran kur de gjum e inshalla zoti ja ujep gajretin eselmonin ishalla ne liri se boll ran eperjeton edhe niher ngushllime prej familjes agushi adnani epashija nga ch edajm dhimbjen bashk meju.
avatar
arburim.zhunica.aarau .ch 23/08/2011 15:32:54
ngushllime familjes sadiku zoti ne xhenet voglushen e vogel......
avatar
shabban 23/08/2011 15:08:17
ngushllime
avatar
fuat presheva 23/08/2011 14:47:02
Ngushllime Familjes sadiku
avatar
pa emer 23/08/2011 14:43:04
ngushllime familjes sadiku dhe lirim sa me te shpejt per qani sherifin
avatar
arta nga rainca 24/08/2011 15:22:02
ngushellime per familien sadiku per dajt emi nga rainca e ajlinen e vogel tezen teme te vogel ZOTII E QOFT NE XHENET dota kujtojm me mall e sdota harrojm kurr halla elmazi e gjith familia sadiku dota kujtojm per gjithmon<3<3<3<3<3
avatar
Bajram Sadiku 23/08/2011 14:31:25
Ngushllim familjes sadiku ishlla voglushen e shpreblefte zoti ne xhenet
avatar
servis hanuci 23/08/2011 13:35:05
ngushllime familjes sadiku eishalla voglushen eshperblen zoti me xhenet
avatar
Rina 23/08/2011 15:03:05
Ngushllime familjes sadiku eishalla vogluahen e shperblen Zoti me xhenet
Nga familja Ademi
avatar
uran 23/08/2011 13:11:44
ngushllime familjes.
avatar
liridona 23/08/2011 19:38:04
faleminderit gjithve
avatar
rejhanja bukuroca ch 23/08/2011 13:09:37
ngushllime familjes sadiku zoti ne xhenet e zoti ju a flladit zemrrat
avatar
fisnik sherifi 23/08/2011 12:53:47
ngushllime
avatar
haki rainca 23/08/2011 20:53:33
ngushllime familjes sadiku dhe selmonit lirim sa me shpejt
avatar
Nesalca 23/08/2011 12:03:04
Ngushllimee...
avatar
23/08/2011 11:57:18
ngushllime familjes Sadiku zoti ju ndimoft teni te fort te kemi besimin tek zoti se ktu ngjarje vin prej zotit jan caktimet e zitit ngushllime ngushllime
avatar
Afrim Sulejmani 23/08/2011 11:47:36
Ngushllime familjes Sadiku, Zoti ju dhasht saber e gajret e inshalla ne xhenet ju takon.
avatar
bujari holand 23/08/2011 11:24:27
ngushllime familjes sadiku ishall zoti ju ndimon me ket merzi te madhe ngushllime
avatar
Geraj_CH 23/08/2011 11:19:04
Ngushllime Familjes Sadiku Zoti me Xhehenet e shperbleft.
Keq per Zotrin Qani Sh (64) nga fshati Raincë ndoshta nuk ka qen shpejt si rrejn policija .
Fmija rrin te na neper rruga dhe askush nuk kujdeset per ta. Zoti i rujt. Selam Alejkum.
avatar
fjolla 23/08/2011 10:24:29
ngushllime familjes sadiku.per vajzen e inshalla e shperblen zoti ne xhenet ne jem tzotit dhe tek zoti dote shkojm.po tjetojm edhe 100 vjett prap do te vdesim e fundi i jetes se voglushes osht kon ktu.tnjejtin rast ekom pas edhe un per djalin e mixhes po zoti idon dhe imerr edi se osht shum vshtin sidomos per prind e vet po zoti indihmon eja fladit zemren se shum fshtir oshtt me humb fminn ani si ne moshen e ksajj gjdo prind edin se ska ka vler evladi.e babit vet ishalla don zoti i jepet liri se shum vshtir nket ngjendje mu kon i burgost dhe em dhimbjen e vajzes nuk jetohet i leht i qoft dheu engjullushes se vogel.ajo soht lule dhe tek lulet dote shkon.ehde per qani sherifin osht fshtir se as nje njeri smun qe ta godas vajzen me qelli naj zg anaj pul met dal e ndal kerrin e mo nje fmii edhe per at osht shum fshtir se eka marr nje jet eka humb nje jet edhe at inshalla zoti e ndimon eka pas fat ashtu ja ka shkru zoti e ju tjert mos i gjykoni se denimet ja jep zoti e jo ju ah 60 a 50 ashtu ka desht zoti ashtu ka ndodh .ishalla ijpet liriaa.se osht njeri drejt zoti e ndihmonn per gjdo sennn.
avatar
terrNava 23/08/2011 09:24:44
ngushllime gjith familjes sadiku
avatar
FAMILJA RRUSTEMI RAHOVIC 23/08/2011 09:06:11
ngushllime familjes SADIKU , ZOTI jav lehtsoft dhibjen e inshalla jav jep gajretin , kurse engjellin e vogel zoti e drejtof per ne gjehnet . NGUSHLLIME nga zvicrra
avatar
Luta 23/08/2011 07:28:33
ngushllim te perzemrta zoti judhasht gajreti ishalla engjullin evogel zoti ne xhenet e gjith familjes sadiku zoti jaflladit zemren ngushllime edhe nje her luta nga belgjika.
avatar
njeriu i thjeshte 23/08/2011 04:25:46
Ngushellime Familjes Sadiku, vajza e vogel pa medyshje se do te jet ne Xhenet se eshte ende engjull(melaqe) por ju deshiroj qe te takoheni me te ne Xhenet ndersa dhimbjen te cilen do e keni tane jeten Zoti ua lehtesofte dhe ua flladit zemrat e juaja se vetem se ai mundet t'a beje nje gje te tille.
avatar
hana 23/08/2011 03:57:55
Ngushllime familjes
avatar
xuxi 23/08/2011 03:45:50
E nderuara familje Sadiku,

Me dhimbje të madhe pranova lajmin për vdekjen e pa pritur dhe shumë të hershme te vajzes se voegel, dhe ju shprehi ngushllimet nga ana ime dhe e familjes time.

Zoti ne Xhenet voglushen ishallah
avatar
junus mustafa 23/08/2011 03:32:35
ngullime familjes Sadiku Zoti ishallah ne Xhenet vajzen e vogel
avatar
altinbilaci 23/08/2011 01:21:22
ngushllime familjes sadiku nga raina zoti ju takoft me vajzen e juaj ne xhenet inshalla.
avatar
jeta 23/08/2011 04:23:01
Ngushllime Familjes Sadiku Ishalla ZOTI ju ndimon dhe besoj qe ju ndimos se aj vet jav mer fmiun vet jav jep dhe vet ju ndimon se osht i madh i LUMI ZOT po ishalla jav shton gajretin e ishalla jau flladit zemrat juve familjes e zoti vajzen e juv eka ne lula te xhenetit kto te jeni shum te sigurt se ka ndrru jet nje melaqe e zotit ka shku te zoti se zoti eka desht at fmi e ishalla zoti ja bon let ati babe qe isht ne burg per lirin e kti vendi kti vendi te flliqt qe kurr sja diti vlerat njerzve te vet o zot ndimoj o zot ndimoj
avatar
Melani Miratoc 23/08/2011 01:09:52
Ngushllime te perzemerta familjes Sadiku per Vajzen e tyre 8 vjecare Allahu i ja letsoft dhimbjet ne keto dite te ngrohta te muajit te shenjt te ramazanit ,allahu e shperbleft ate me xhenet dhe familjes Sadiku. Sabrin dhe Gajretin. Mevlani me familje nga CH
avatar
nga familja sahiti nga stacioni hekurudhor i presheves 23/08/2011 01:02:52
pranoni ngushllimet tona ju familja SADIKU nga rainca allahu sabrin e gajretin e per voglushen jan te hapura dyert exhenetit e te mirsis ne boten e ahiretit e shokut Selmonit lirim sa me teshpejt e kthim ne gjirin familjar me shum dhembje shoku nga belgjika allahu ju shperbleft me te mirat e tij edhe nje her ngushllime shoku selmon gajreti e sabri me ju
avatar
Fam.Kamberi-Gjermani 23/08/2011 00:43:53
ngushllime ksaj familje zoti jav shtoft gajretin .nuk i njohim askend prej ksaj familje po na ka ardh shum shum keq .
avatar
23/08/2011 00:11:41
mgushllime
avatar
bajrushi gjermani 23/08/2011 00:11:28
ngushllime familjes sadiku e vajzen zoti ne xhenet e familjes zoti leht jav boft
avatar
Fatjona 23/08/2011 00:00:46
Oooooo kukuuuu shum rast i keq breeee zoti në xhenet vajzën e vogël 8 vjeçare familjes zoti ua letsoft dhimbjen edhe ne ndajm dhimbjen bashk Me ju ahhhh qas Po ndodh edhe nket Preshev :S:S
avatar
ZVICER 23/08/2011 11:46:57
OJ TI FATIONA MOS KUKAT OJ QIK SE ATA NJERZ JAN VET TU KUKAT.TI NESE KE MUNDESI ME SHKRUJT NAJ FJAL TE BUT ,E JO MEJ TRANU,SE NE JEMI MIQASI ME AT FAMILJE,E ATA KAN NEVOJ PER NGUSHLLIME SE E KAN HUMB NJE VAJZ 6 VJETQARE,E ,KJO KA QEN VAJZA E 3 E SELMONIT,KURSE BASHKESHORTJA E SELMINIT JETON NE GJILAN VETEM ME VAJZAT E VETA ,,DHE AFER FAMILJES SÈ VET ,MIRPO KJO KA ARDH MUSAFIRE TE VJERRA PER TI PAR FAMILJEN E BURRIT VETEM ME VAJZEN E VOGEL AJO KA QEN ATY ,KURSE VAJZAT E MDHAJA IKA LAN ME NONEN E VET NE GILAN.KTO JAN 3 VAJZA E KJO KA QEN MA E VOGLA.me falni se ndoshta e teprova pak.
avatar
pa emer 22/08/2011 23:59:58
se pari i shpr ngushllime familjen se vajzes 8 vjeqare a njeri 64 vjeq duhet te burgoset me bur te perjetshum
avatar
TEKI CANADA RAINCE 22/08/2011 23:49:47
Daja moni mos u murzit ngushllime per vajzen zoti e shperbleft ne xhenet zoti ja lehtsoft dheun vajzes juaj e di qe nuk osht leht por njeri i fort osht edhe ti daja MONI te bohesh i FORT se je ne BURG nuk osht leht edhe per ti MOS U MURZIT EDHE NIHER BONI I FORT ZOTI NE XHENET ME TO TUNG Teka nga kanadaja edhe njeher ngushllime te gjithe familjes ...........
avatar
dani belgjik bilaq 22/08/2011 23:22:46
Ngushllime familes sadiku per humbjen e vajzes allau ne xhenet me ket vajz.
avatar
eliza 22/08/2011 23:22:37
sa per informim vajza ka qen 5 vite e gjys e jo 8 vite,,Ngushllime FaMiLjes SaDiKu
avatar
taulanti 22/08/2011 23:20:22
Ngushllime familjes Sadiku me te vertet ngjarje e rand se se isha prezent ne familjen sadiku AllaHu xh.sh jav dhasht sabrin e selametin Ngushliimeee
avatar
adriti nga nesalca 22/08/2011 22:43:36
ngushllime familjes sadiku per humbjen e vajzes se tyre .allahu e shperbleft me xhenet ndersa familjes gajretin
avatar
Luta nga belgjika 23/08/2011 07:14:51
ngushllime familjes time si dhe kusheririt selmonit zoti ja flladit zemren se bodh keq per tije po edhe nje her gjith familjes ngushllime dhe boni gajret e voglushen zoti ne xhenet
avatar
familja hyseni nga nasalca e ch 22/08/2011 22:28:08
ngushllime familjrs sadiku zoti jav flladit zemren se merzi shum te rand keni po zoti ju ndihmoft e babait te qikes ja shtoft allahu i madh gajretin se per at qe se ka pa edhe shum ma keq
ngushllime te perzemerta behuni te fort
avatar
florent 22/08/2011 22:28:00
familja kasumi nga rahovica shprej ngushllimet nga zemra familjes sadiku nga rainca
avatar
rainca 22/08/2011 22:27:01
I leht te qoft dheu, familjes sadiku ngushllimet te perzemerta zoti ne parajz engjullin vogel, duhet te pajtohemi me fatin jan gjerat e kqija qe ika kjo bot.
avatar
FAMILJA AVDIU LLUÇAN 22/08/2011 22:14:52
Kure emora lajmin per ket vajz 8 vjeqare undjeva shum kec me lejoni edhe mua ta ndajm ket dhimbje se bashku me ju.Ngushllime te gjith familjes Sadiku boni gajret zoty jav flladit zemrat se njeriu skish qka me bo ngushllime
avatar
L.S 22/08/2011 22:14:48
ngushllime per ked angeL.. ngushllime familjes sadiku..
dhe mos harroni se edhe per zotrin qani sh. nuk ashte e leht ki situation dhe u kan aksident.. ju lutem jepni te dy familjes forc fshati rainc..

pa dyshim e ka vendin ne xhehnet ki angeL <3
avatar
100% 22/08/2011 22:11:40
Ngushllime :(
avatar
Gjilani 22/08/2011 22:11:26
Zoti ne Xhehenet vogelushen.Faleminderit per ngushellimet e juaja te sinqerta,ne emer te familjes Kastrati !
avatar
mevludja 22/08/2011 21:58:57
ngushllime familjes sadiku zoti jav flladit zemrat ishalla zoti ne gjenet e qoft engjullin e vogel mevludja nga belgjika
avatar
22/08/2011 21:57:48
ngushllime zoti ju flladit
avatar
22/08/2011 21:55:04
ngushllime
avatar
gazi 22/08/2011 21:52:55
o zot ngushllime
avatar
cKujtim 22/08/2011 21:44:36
Allahu jau lehtesoft inshAllah e takoni voglushen ne Xhenet !! Amin inshAllah..
avatar
cKujtim 22/08/2011 21:44:35
Allahu jau lehtesoft inshAllah e takoni voglushen ne Xhenet !! Amin inshAllah..
avatar
familja sylejmani 22/08/2011 21:42:55
ngushllime familjes sadiku per humbjen e jetes te vajzes zoti ja flladit zemrat dhe zoti e shperbleft ne xhenet. me ngushllime familja sylejmani nga rainca dhe alltsteta.
avatar
hyseni me familje nga lerani ne zvicerr 22/08/2011 21:40:51
ngushllime familjes sadiku dhe paqe ne amshim vajzes se vogel.edhe kisha dasht me dhon nje mendim timin se ai njeri duhet te denohet se nuk osht e drejta e tij te vozis ashtu ne at shpjetesi qe ka qen 90 km/h.ajo shpejtesi nuk egziston as ne autoban preshev bujanoc e jo se jo ne at rrug ku ka kalim te njerzve
avatar
meymra 25/08/2011 07:12:57
Askund në tekstin e mësipërm nuk shkruan se Qani Sherifi ka vozitur 90 km në orë ,këto janë thash e theme të njerëzve , por sidoqoftë kjo tragjedi ka ndodhur dhe duhet që të jipet përkrahje shpirtërore familjes së Selmonit .Por mos harro ti zotëri e edhe disa të tjerë që mendojnë si ti se edhe për Qaninë nuk është e lehtë kjo sepse është bërë pa qëllim .Kjo fatkeqësi mund t`i ndodhë gjithkujt dhe mos u ngutni të jepni komente që ngrisin tensione nëse i frikësoheni All-llahut.Në Kuran thuhet se kur Zoti i dërgon Melaqet për tia dhënë shpirtin fëmisë në barkun e nënës aty edhe i caktohet se sa do të jetojë dhe si do të vijë deri tek vdekja .Pra kjo ka qenë e shkruar nga Zoti si sprovim për të dy palët e pse jo edhe për neve të tjerët se si do të sillemi në këtë situatë .
Edhe njëherë e lus All-llahun që tu shtojë durimin familjes së Selmonit si dhe familjes së Qanisë .
avatar
Durim Halimi nga Rainca 22/08/2011 21:19:55
ngushullimet e mija per dajt e mi nga Rainca Jakupin Selmonin Rufatin zoti e qoft ajlinen ne xhenet.
avatar
Durim Halimi nga Rainca 22/08/2011 21:17:23
ngushullimet e mija per dajt e mi nga Rainca Jakupin Selmonin Rufatin zoti nxhenet e qoft Ajlinen e vogel.
avatar
Edona 22/08/2011 21:12:06
Ajlind shum um ka ardhen keq qe tka shkell kerri edhe une ty te kom qik tdaje edhe te du shum edhe kom kajt shum per ty zemer ♥♥♥♥♥
avatar
Drejtsia 22/08/2011 21:08:43
Shtine ne burgnper 39 vjet qe tabdij krejt ata sha i grajn shpejt se sha i xhen. Ngushllime familjes
avatar
Familja Rexhepi-Rainca-ch 22/08/2011 21:07:45
Ngushllime familjes Sadiku nga Rainca.

Familja Rexhepi-Raince-Ch
avatar
presheva 22/08/2011 21:04:00
Ngushlime te perzemerta...
avatar
presheva 22/08/2011 21:03:58
Ngushlime te perzemerta...
avatar
elma 22/08/2011 20:57:20
ngushllime se kur e degjuam kete lajm kaq te rendesishem na erdhi shum keq, por familjes sadiku i shprehi ngushllime te perzemrta , por dhe vjazes 8 vjecare zoti e dergovt ne xhenet, dhe selmonit te i^a lehtesoj burgosjen ne burgun e beogradit amin
avatar
familja hasani nga norca 22/08/2011 20:57:02
ngushllime te perzemerta nga familja hasani nga norca
avatar
rahovica_bel 22/08/2011 20:51:08
zoti ju ndihmofte e ishallah ja lehteson dhimbjene,se bolle keqe paska ndodhe,,,,ngushllime familjes sadiku dhe gjithe farefisit ndajme dhimbjen me ju.....f.fazliu belgjike.....
avatar
jakup nuredini raince -suedi 22/08/2011 20:45:37
pranoni ngushellimet e sinqerta nga familja ime per vajzen e juaj zoti ju ndihmovte ne keto dite te veshtira per familjen sadiku zoti ne xhehnet me at yll te vogel
avatar
idrizi 22/08/2011 20:42:50
ngushllimet ma te perzemrta familja sadiku mbeshtetuni tek allahu se vetem ai ne keto momente munde tua qetesoj trupin tuaj te trazuar andaj vetem nga aai ndihme kerkoni
avatar
Dulla 22/08/2011 20:42:40
Se pari i shprehi ngushellimet me te thella nga zemra Familjes Sadiku,me vjen shume keq qe i paska ndodh kjo tragjedi.Zoti ju ndihmoft.
avatar
DULLA 22/08/2011 20:38:31
Se pari i shprehi ngushllimet me te thella familjes Sadiku,e se dyti nuk e di se deri kur dot mbushen mend shqiptaret me kta kerra
avatar
xhemgeneva 22/08/2011 20:35:59
ngushllime kujshijes familjes sadiku per vajzen e vogel,shum merzi e madhe per nanen e selmonit,dhe nanen e vajzes,zoti ju dhasht gajret,zoti jav flladit zemrat,zoti ne xhenet.at voglushen e vogel,gajret edhe shoferit QANI,SH e beri pa deshir,por edhe na te gjith si shofera spo kemi kujdes ne shpejtesin e komunikacionit,gajret te dy familjeve.
1 2 next Total: 221 | Treguar: 1 - 150

Publikoni komentin tuaj

  • Dërgo email miqëve Dërgo email miqëve
  • Verzioni për printim Verzioni për printim
  • Vetëm tekst Vetëm tekst

Vlerëso këtë artikull

3.40
Presheva Web Portal